22.máj 2019

     MENU

Úvod
YouTube
Kontakt


Vyhľadávanie v archíve: fulltextové vyhľadávanie (aj v tele textu)


Vyhľadávanie v Svätom Písme:
     FACEBOOK

     NA ZAMYSLENIE

    Najväčšie zlo, ktoré môžeme spôsobiť svojim blížnym, nie je ich nenávidieť, ale byť k ním ľahostajní. To je absolútna neľudskosť.

~G. B. Shaw ~

20.06.2003 - Miron
čítanosť986 reakcie0
(Share 228 1)


Téma: Boh / Skutky / Život

Myšlienky... 47/2002

      Šesťročný Brandon sa jedného nedeľného rána rozhodol prekvapiť rodičov tým, že na raňajky upečie koláč. Zdalo sa mu to ľahké. Veď už koľkokrát pri tom sledoval mamku. Vytiahol veľký hrniec. Ťažký hrniec umiestnil na kreslo, pretože aj stôl a kuchynská pracovná doska bola pre neho príliš vysoká. Otvoril skrinku a vybral balíček múky. Cesta ku kreslu bola označená hrubou vrstvou múky, ktorá sa z balíčka sypala. Potom išiel pre cukor. Na dlážke pribudla ďalšia vrstva. Nakoniec niesol hrnček plný mlieka. A na dlážke zanechal mliečnu cestu.
      Keď sa pozrel na dlážku, takmer sa rozplakal. Chcel urobiť niečo dobré pre mamku a ocka a zatiaľ to vyzeralo len na veľký neporiadok. Nevedel čo robiť. Rozhodol sa pokračovať. Keď sa naťahoval za vareškou, zhodil na zem kartón s vajíčkami. Zdesený nad obrovským neporiadkom sa pustil do čistenia dlážky. No pošmykol sa na rozbitých vajíčkach a celý sa natiahol na zem – do múky, cukru, mlieka a rozbitých vajíčok. Keď sa postavil, na pyžame mal stopu po každej z tých prísad budúceho koláča.
      Vtedy uvidel ocka, ako stojí v dverách. Z očí mu vypadli veľké slzy. Chcel urobiť niečo dobré a namiesto toho urobil úžasný neporiadok. Plačúc očakával ockovo pokarhanie.
      Ale otec na neho iba pozeral. Potom prišiel k nemu – pritom pozorne obchádzal neporiadok – zdvihol ho a privinul k sebe. Škvrny z Brendonovej pyžamy urobil viditeľný otlačok na otcovu bielu pyžamu.
      Tak to asi chodí medzi nami a Bohom. Skúšame v živote urobiť niečo dobré, ale mnohokrát je výsledkom iba veľký „neporiadok“. Koľkokrát sme sa už v živote ocitli v situácií, keď našou vinou nalomené vzťahy nám vhnali slzy do očí? A práve v tej chvíli nás Boh berie do svojho náručia a objíma nás bez ohľadu na to, aký veľký neporiadok sme urobili. Ak sme chceli urobiť „koláč“ pre druhých a nezvládli sme to, toto objatie nám dodáva odvahu, aby sme to skúsili znova. Raz sa nám ten „koláč“ pre druhých sa vydarí... (Podľa: nibblies-n-bytes@yahoogroups.com )
20.09.2005 | Čítanosť(1616)
Téma: Presvätá Bohorodička
25.06.2003 | Čítanosť(1570)
Téma: Bohatstvo / Povolanie


© 2003 - 2015 Miron Keruľ - Kmec
Stránka je umiestnená na WebGlobe.
webdizajn
Computer and internet Computer and internet