20.marec 2018

     MENU

Úvod
YouTube
Kontakt


Vyhľadávanie v archíve: fulltextové vyhľadávanie (aj v tele textu)


Vyhľadávanie v Svätom Písme:
     FACEBOOK

     NA ZAMYSLENIE

    My sami musíme najprv poznať, oceniť a uznať naše vysoké postavenie vyplývajúce z nášho božského pôvodu, z vyzdvihnutia ľudskej prirodzenosti až k zjednoteniu sa s Bohom, z nášho predurčenia na život a na šťastie večného neba. Nijaké vyhlásenie práv človeka a občana, nijaká ústava, nijaké spoločenské zriadenie, nijaké politické výsady nám nemôžu zabezpečiť toto naše postavenie a získať pre nás takú hodnotu, ako je pravda, že sme Božie deti.

~Kard. S. Wyszynski ~

26.07.2011 - Miron
čítanosť2213 reakcie0
(Share 393 1)


Téma: Hebr 6, 10 / Služba / Odmena /

Myšlienky... 6/2011

      Mount Rushmore v Južnej Dakote je známy na celom svete kvôli portrétom bývalých amerických prezidentov vytesaných v gigantických rozmeroch do skalnatej steny hory. No iba pár ľudí pozná meno historika Doane Robinsona, ktorý je otcom i manažérom tohto projektu. Monument je obdivovaný, ale historik je zabudnutím človekom.

      Niekedy v službe Bohu možno cítime, že sme zabudnutí, za scénou, nedocenení... A je tomu niekedy skutočne tak. Celoživotné nasadenie pre službu Bohu len zriedka sa dočká zaslúženého aplauzu. Dobrou správou však je, že aj keď to ľudia nedokážu povšimnúť, Boh si pamätá každú sekundu, ktorú sme zasvätili jeho službe. Svätopisec hovorí: „Veď Boh nie je nespravodlivý, že by zabudol na vaše skutky a na lásku, ktorú ste prejavili jeho menu, keď ste posluhovali - a ešte posluhujete - svätým“ (Hebr 6, 10).

      Aký veľký prísľub sa skrýva v týchto slovách! Boh si pamätá naše skutky a lásku! A toto je omnoho dôležitejšie než potlesk tohto sveta.

 


12.06.2003 | Čítanosť(1819)
Hebr 6, 1-20


© 2003 - 2015 Miron Keruľ - Kmec
Stránka je umiestnená na WebGlobe.
webdizajn
Computer and internet Computer and internet