25.máj 2019

     MENU

Úvod
YouTube
Kontakt


Vyhľadávanie v archíve: fulltextové vyhľadávanie (aj v tele textu)


Vyhľadávanie v Svätom Písme:
     FACEBOOK

     NA ZAMYSLENIE

    „Buď budeme bojovať proti svojim sklonom, aby sme mali Boží pokoj, alebo budeme bojovať proti Bohu, aby sme mali pokoj od svojich sklonov.”

~MAURICE HULST~

20.06.2003 - Miron
čítanosť1323 reakcie0
(Share 291 1)


Téma: Skutky / Zhromažďovať si poklad v nebi / Mt 6, 14-21

Myšlienky... 37/2002

       „Nezhromažďujte si poklady na zemi, kde ich moľ a hrdza ničia a kde sa zlodeji dobýjajú a kradnú. V nebi si zhromažďujte poklady; tam ich neničí ani moľ ani hrdza a tam sa zlodeji nedobýjajú a nekradnú. Lebo kde je tvoj poklad, tam bude aj tvoje srdce.“ (Mt 6, 19-21)
      Otázkou je, čo sú vlastne tie poklady, ktoré si máme v nebi zhromažďovať. Všetky naše poklady na zemi trvajú tak dlho, kým trvá náš pozemský život. Ale iba v Ježišovi nájdeme poklady, ktoré nikdy nestratia na hodnote.
      Je to poklad lásky. „Keby som hovoril ľudskými jazykmi aj anjelskými, a lásky by som nemal, bol by som ako cvendžiaci kov a zuniaci cimbal.“ (1 Kor 13, 1) Byť bohatý na lásku znamená mať veľký poklad.
      Pokladom je poznanie Ježiša Krista ako nášho Pána a Spasiteľa. „A večný život je v tom, aby poznali teba, jediného pravého Boha, a toho, ktorého si poslal, Ježiša Krista.“ (Jn 17, 3) „Ale čo mi bolo ziskom, kvôli Kristovi pokladám za stratu. A vôbec všetko pokladám za stratu pre vznešenosť poznania Krista Ježiša, môjho Pána. Preň som všetko stratil a pokladám za odpadky, aby som získal Krista.“(Flp 3, 7-8)
      Pôst je časom posilnenia nášho vzťahu k najdôležitejšej osobe univerza: Pánu Ježišovi. Poznať Ježiša Krista je veľkým pokladom.
      Ďalším pokladom je viera v Krista. Bez tejto viery nikto nemôže byť spasený. Viera je mocná – tak mocná, že dokáže aj „vrchy prenášať“. Je to sila, na ktorú Boh odpovedá. Byť bohatý na vieru je veľmi veľkým pokladom.
      Pokladom je aj modlitba – úžasné privilégium človeka rozprávať s našim milujúcim Pánom v akejkoľvek hodine, či vo dni alebo v noci. Skutočne veľké privilégium. Skutočný poklad.
      Toto a mnoho iného je skutočnými pokladmi, ktoré máme zhromažďovať v nebi. Poklad lásky, odpustenia, poznania Krista, viery, modlitby.
      Jeden múdry kresťan, ktorý, kde len mohol, konal dobré skutky kresťanskej lásky. A po každom dobrom skutku si v duchu alebo pošepky alebo nahlas opakoval takýto vzdych: „Zase jedno jablko hodené za plot. Zase jedno jablko hodené za plot.“ Raz sa ho jeho priateľ opýtal: „Povedz mi, čo si to opakuješ za každým dobrým skutkom?“
      On odpovedal: „Týmto vzdychom si vyslovujem úmysel, ktorý mám s dobrými skutkami. Zvykol som si takto povzdychnúť odvtedy, čo som raz dovolil chlapcom z ulice, aby prišli do mojej záhrady na jablká. Povedal som im: Najesť sa môžete do sýtosti, ale odnášať so sebou domov nie. A pozoroval som ich z okna. A videl som, ako si chlapci potajomky prehadzovali jablko za jablkom cez plot mojej záhrady, aby si ich pozberali, keď pôjdu domov. A odvtedy premýšľam aj ja takto: Budem robiť v živote veľa dobrých skutkov lásky a každý si hodím za plot môjho pozemského života, aby som na druhom svete bol prijatý s týmito skutkami lásky do večnej Božej lásky.“ (Jozef Vrablec, V službe Slova C, SÚSCM, Rím 1991, s. 411.)
      Kiež by sme mali odvahu nasledovať v nadchádzajúcom pôste tohto múdreho kresťana. Kiež by sme sa stali až chamtivými pri zhromažďovaní nebeského pokladu lásky, odpustenia, poznania Krista, viery, modlitby.
30.09.2010 | Čítanosť(2039)
Téma: Skutky /
12.06.2003 | Čítanosť(6005)
Mt 6, 25-34
12.06.2003 | Čítanosť(3886)
Mt 6, 16-24
12.06.2003 | Čítanosť(3842)
Mt 6, 9-15


© 2003 - 2015 Miron Keruľ - Kmec
Stránka je umiestnená na WebGlobe.
webdizajn
Computer and internet Computer and internet