18.november 2018

     MENU

Úvod
YouTube
Kontakt


Vyhľadávanie v archíve: fulltextové vyhľadávanie (aj v tele textu)


Vyhľadávanie v Svätom Písme:
     FACEBOOK

     NA ZAMYSLENIE

    Kto hovorí a premýšľa o zlej veci, ktorú urobil, myslí na ohavnosť, ktorej sa dopustil, a na čo kto myslí, tým je tiež zaujatý - celou svojou dušou je úplne zaujatý v tom, na čo myslí, a tak je ešte stále v zajatí tej ohavnosti. A istotne nebude schopný sa obrátiť, pretože jeho duch zhrubne a jeho srdce napučí, a okrem toho môže ne neho prísť smutná nálada. Čo by ste chceli? Hrabte sa v blate tej, alebo onej cesty, je to vždycky blato. Hrešili sme, alebo nehrešili - aký zisk budeme z toho mať na nebesiach? V dobe, kedy som premietal o svojej zlobe, mohol som navliekať perly pre nebeskú radosť. To je, prečo je písané: „Zanechajte zlo a konajte dobro!“ - odvráťte sa od zla úplne, nezotrvávajte v myšlienkach na jeho ceste a robte dobro! Urobili ste chybu? Potom ju vyvážte tým, že urobíte niečo správneho.

~I. Meier ~

10.02.2010 - Miron
čítanosť731 reakcie0
(Share 192 1)


Téma: Modlitba / Lk 18, 11 /

Myšlienky... 49/2010


      Na hodine náboženstva katechétka vysvetľovala malým prvákom dôležitosť modlitby vlastnými slovami. Viackrát im pripomenula, na konci hodiny sa budú spolu modliť týmto spôsobom. Keď prišiel čas na modlitbu, Miška začala: „Bože, pomôž Alenke, aby nebola tak zbláznená do chlapcov...“ Alenka s grimasou pokračovala: „a pomôž Miške, aby sa lepšie správala k ostatným deťom.“ Malý Jožko dodal: „Bože, pomôž Alenke, aby poslúchala mamku a neodvrávala jej...“
      Aj keď všetky prosby vychádzali z reality, zdalo sa, že deti našli zábavu v poukazovaní na iných namiesto starania sa o svoje potreby. Katechétka ich musela zastaviť a upozorniť na nesprávne pochopenie tejto formy modlitby.
      Možno sa nad tým usmejeme, ale neraz sa modlíme podobne, aj keď to nevyzerá tak zreteľne. Ale ak sa v našich modlitbách sústreďujeme na riešenie chýb blížnych namiesto na riešenie chýb vo svojich srdciach, tak sa skutočne podobáme farizejovi z podobenstva. Modlil sa: „Bože, ďakujem ti, že nie som ako ostatní ľudia...“ (Lk 18, 11). Slová nemusia byť tie isté, závisí na obsahu.
      Skúmajme za čo a ako sa modlíme. A pamätajme, že najhodnotnejšia modlitba vychádza z hĺbok pokorného srdca.

YouTube – homily-service.

11.07.2003 | Čítanosť(3485)
Téma: Povolanie / Modlitba matky
22.04.2004 | Čítanosť(2714)
Téma: Modlitba
27.06.2003 | Čítanosť(2648)
Modlitba
27.06.2003 | Čítanosť(2596)
Modlitba - prosebná
27.06.2003 | Čítanosť(2468)
Modlitba orodovania


© 2003 - 2015 Miron Keruľ - Kmec
Stránka je umiestnená na WebGlobe.
webdizajn
Computer and internet Computer and internet