19.december 2018

     MENU

Úvod
YouTube
Kontakt


Vyhľadávanie v archíve: fulltextové vyhľadávanie (aj v tele textu)


Vyhľadávanie v Svätom Písme:
     FACEBOOK

     NA ZAMYSLENIE

    „Boh, ktorý bol tridsať rokov tesárom, si poradí aj s troskami našich duší.”

~HANS URS VON BALTHASAR~

20.06.2003 - Miron
čítanosť1086 reakcie0
(Share 242 0)


Téma: Odpustenie

Myšlienky... 52/2000

       V súčasnosti sa veľkej obľube teší literatúra, ktorá vedie človeka k zdravému životnému štýlu. Týka sa to nielen zmeny stravovacích návykov, ale ide hlavne o určitú psychohygienu. Úspech takéhoto druhu literatúry je podmienený tým, že po svete dnes chodia desaťtisícky ľudí, ktorých trápi depresia a úzkosť. I keď to populárna psychológia označuje všelijakými názvami, pravda je taká, že to nie je nič iné, ako následky skrytých hriechov.
       Zlé svedomie je vždy svedomie plné strachu. Čím sa človek viac pokúša uniknúť pred vinou, ktorú v sebe nosí, tým viac sa dostáva do smútku a úzkosti. Pred vinou sa nedá utiecť. Heslá ako: „musíš sa s tým vyrovnať sám!“ a podobne, sú iba prázdnymi slovami, pretože človek potrebuje počuť slová odpustenia, slová, ktoré by z neho sňali vinu.
       Neveriaci však nevie, u koho má hľadať takéto slová. Kresťan však pozná cestu. Vie, kde môže ísť s prosbou o odpustenie, vie, že môže znovu začať od začiatku. Pokánie - to je cesta, ktorú dnes mnohí márne hľadajú. Nie, že by o nej nevedeli, ale hovoria si: „Ja mám v duši smútok. Čo mi pomôže, keď sa ešte viac ponorím do svojej biedy?“ A hľadajú oslobodenie v „zábave“.
24.04.2004 | Čítanosť(2444)
Téma: Odpustenie / Jn 8, 1-11
23.08.2003 | Čítanosť(2176)
Odpustenie


© 2003 - 2015 Miron Keruľ - Kmec
Stránka je umiestnená na WebGlobe.
webdizajn
Computer and internet Computer and internet