19.september 2018

     MENU

Úvod
YouTube
Kontakt


Vyhľadávanie v archíve: fulltextové vyhľadávanie (aj v tele textu)


Vyhľadávanie v Svätom Písme:
     FACEBOOK

     NA ZAMYSLENIE

    Jedna je najväčšia bolesť, to je hriech. A všetko ostatné: vyhnanstvo, strata majetku, ohovárania a všetko tomu podobné – to je tieň, pavučina, alebo ešte niečo viac nepotrebné.

~sv. Ján Zlatoústy~

05.02.2010 - Miron
čítanosť507 reakcie0
(Share 152 0)


Téma: Hriech

Myšlienky... 31/2010

      Dvaja malý súrodenci Johnny a Sally išli na prázdniny k starým rodičom. Starý otec mal pre vnuka malý darček: prak, ktorý sám vyrobil. Johnny prvý deň strávil vonku a učil sa narábať s prakom. No darmo sa snažil, terče, ktoré si pripravil, neustále míňal. Celý namrzený sa vracal do domu starých rodičov. Na dvore zbadal veľkého káčera. Natiahol prak a vystrelil. A prvý krát sa trafil. No káčer ostal na zemi mŕtvy. Johnny sa rýchlo poobzeral, či to niekto videl. Videla to iba sestra a tá sľúbila, že to nikomu nepovie. Káčera schovali a išli na večeru.
      Keď sa stará mama spýtala kto jej pomôže s riadom, Sally rýchlo povedala: „Johnny rád pomôže!“ Johnny prikývol, pretože si uvedomil, že sestra inak vyzradí jeho tajomstvo. Ale nezostalo iba pri umývaní riadu. Sestra ho doslova terorizovala niekoľko nasledujúcich dní, kedy jej musel všetko robiť po vôli. Johnny to nakoniec nevydržal a priznal sa starej mame, že zabil káčera.
      „Ja viem,“ povedala a objala ho. „Videla som to z okna. Ale pretože ťa mám rada, tak som ti hneď odpustila... Iba som bola zvedavá, ako dlho necháš Sally, aby z teba robila svojho osobného sluhu.“
      Hriech nás zotročuje – pokánie prináša slobodu.

YouTube – homily-service.

25.06.2003 | Čítanosť(4109)
Téma: Hriech
26.08.2003 | Čítanosť(1678)
Téma: Hriech / Maličkosti
04.10.2003 | Čítanosť(2162)
Hriech


© 2003 - 2015 Miron Keruľ - Kmec
Stránka je umiestnená na WebGlobe.
webdizajn
Computer and internet Computer and internet