21.september 2018

     MENU

Úvod
YouTube
Kontakt


Vyhľadávanie v archíve: fulltextové vyhľadávanie (aj v tele textu)


Vyhľadávanie v Svätom Písme:
     FACEBOOK

     NA ZAMYSLENIE

    Keď sa kresťan odrezáva od kanálov, ktorými prúdia zdroje milosti – modlitba a sviatosti -, zostáva bez pokrmu pre svoju dušu a umiera následkom smrteľného hriechu, lebo jeho rezervy sa vyčerpali, duchovne zoslabol, a príde moment, keď aj ľahké pokušenie spôsobí pád. Ale aj keď pôsobenie zdroja milostí je zahatávané nechuťou, nedbalosťou, lenivosťou, pohodlnosťou, ľudským ohľadom, vplyvom prostredia, zhonom a inými starosťami, potom duchovný život zosychá a človek živorí, až kým napokon duchovne umrie. A je len prirodzené, že zostal duchovne neplodný, nepriniesol žiadne ovocie.

~F. Suarez~

27.01.2010 - Miron
čítanosť753 reakcie0
(Share 228 0)


Téma: Nedeľa márnotratného syna / Lk 15, 11-32

Myšlienky... 21/2010

      Akú hodnotu mal márnotratný syn? Ak sa na neho pozrieme na konci jeho rebelovania, tak môžeme skonštatovať, že jeho finančná hodnota sa rovnala nule. Ak by sme mohli rozložiť jeho telo do chemických prvkov, tak by sme mohli zo železa urobiť azda jeden malý klinček, naplniť cukrom neveľký hrnček, z tuku urobiť zo sedem kúskov mydla. Azda by sme mali dosť fosforu na dve tisícky hlavičiek zápaliek a to je asi všetko. Ostatných prvkov by bolo tak málo, že by sme z toho nič užitočné neurobili. Dokopy by sme dostali hodnotu azda pár Euro.
      Vyjadruje to však skutočnú hodnotu človeka? Márnotratnému synovi mal pre niekoho oveľa väčšiu hodnotu. Väčšiu hodnotu než všetky diamantové bane a ropné polia. Márnotratný syn mal veľkú hodnotu pre svojho otca.
      Ak sa dočítame, že denne len v USA utečie z domu okolo 500 detí, možno ani okom nemrkneme. Ale ak by jedno z tých detí bolo naše vlastné dieťa, tak by urobili všetko, len aby sme ho našli.
      Boh doslova obracia svet hore nohami, aby našiel každú stratenú dušu. Každé jeho dieťa má pre neho obrovskú cenu.

YouTube – homily-service.

12.06.2003 | Čítanosť(2313)
Lk 15, 11-32
12.06.2003 | Čítanosť(1889)
Lk 15, 1-10


© 2003 - 2015 Miron Keruľ - Kmec
Stránka je umiestnená na WebGlobe.
webdizajn
Computer and internet Computer and internet