22.máj 2019

     MENU

Úvod
YouTube
Kontakt


Vyhľadávanie v archíve: fulltextové vyhľadávanie (aj v tele textu)


Vyhľadávanie v Svätom Písme:
     FACEBOOK

     NA ZAMYSLENIE

    „Byť vďačný znamená priznať, že sme získali dobrodenie, pamätať naň, vyjadriť slová uznania, a pokiaľ možno, odvďačiť sa skutkom.”

~SV. TOMÁŠ AKVINSKÝ ~

20.06.2003 - Miron
čítanosť1708 reakcie0
(Share 306 0)


Téma: Duchovný život / Obrátenie / Život / Lk 15, 11-32

Myšlienky... 29/2002

      Kapitán zaoceánskej lode, ktorá sa plavila na svojej pravidelnej linke, dostal správu, že pred nimi je malá jachta, ktorá vlajkami signalizuje stav núdze. Keď prišli bližšie, na palube zbadali ľudí, ktorí kývaním dávali najavo, že potrebujú pomoc. Vysvitlo, že došlo k zlyhaniu generátora na výrobu elektrického prúdu, čím boli odstavené moderné navigačné i dorozumievacie prístroje. Jachta bola takto úplne stratená v oceáne. Technici zostúpili na jachtu a po pár hodinách odstránili závadu.
      Pasažierov lode táto udalosť vytiahla na palubu. Medzi nimi bol aj chlapec, ktorý pri pohľade na jachtu povedal: „Toto je veľký oceán. Je strašné, ak sa v ňom niekto stratí...“
      Univerzum, ktoré nás obklopuje je však ešte väčšie než oceán. A je skutočne veľmi strašné, ak sa v ňom niekto stratí. A je to také jednoduché... Stačí, ak sa nám „pokazí“ schopnosť navigácie, ak prestaneme rozoznávať správny smer života od nesprávneho. Stačí, ak sa nám „pokazí“ schopnosť dorozumievania s našim nebeským Otcom. Stačí skutočne veľmi málo k tomu, aby sme začali blúdiť univerzom bez poznania správnej cesty.
      Ľudia na spomínanej jachte s radosťou prijali pomoc, ktorá im umožnila pokračovať v plavbe správnym smerom. Bolo by veľmi nerozumné, ak by sme odmietli pomoc, ktorú nám Boh núka prostredníctvom svojho slova. Prijať posolstvo podobenstva o márnotratnom synovi znamená nájsť v stave poblúdenia správny smer. Či si ho aj udržíme, to už však bude závisieť od toho, či sa budeme riadiť navigáciou Božieho slova a komunikáciou s Bohom skrze modlitbu.
27.05.2011 | Čítanosť(4645)
Téma: Človek / Duchovný život
27.06.2003 | Čítanosť(3184)
Duchovný život
26.06.2003 | Čítanosť(3108)
Život – zmysel života
08.02.2010 | Čítanosť(1486)
Obrátenie


© 2003 - 2015 Miron Keruľ - Kmec
Stránka je umiestnená na WebGlobe.
webdizajn
Computer and internet Computer and internet