23.apríl 2019

     MENU

Úvod
YouTube
Kontakt


Vyhľadávanie v archíve: fulltextové vyhľadávanie (aj v tele textu)


Vyhľadávanie v Svätom Písme:
     FACEBOOK

     NA ZAMYSLENIE

    Bázni pred Pánom sa treba učiť, lebo ju vyučujú. Ona nespočíva v hrôze, ale v pochopení náuky. Ani nie je výsledkom chvenia prirodzenosti, ale dosahuje sa zachovávaním prikázaní, skutkami nevinného života a poznávaním pravdy. Pre nás všetka bázeň pred Bohom spočíva v láske.

~sv. Hilár~

20.06.2003 - Miron
čítanosť928 reakcie0
(Share 254 0)


Téma: Skutky / Pomôž tomu, kto ti leží pri nohách / Gal 6, 10

Myšlienky... 51/2000

       Sv. Pavol v liste povzbudzuje Galaťanov: „Kým teda máme čas, robme dobre všetkým...“(Gal 6, 10). Je to jasná výzva a predsa niekomu môže spôsobiť problémy. Pekne to vyjadruje sťažnosť istého mladého muža: „Ja chcem robiť dobro, ale kde začať? Všade, kde sa len pozriem, je toľko biedy, že človek nevie kde skôr.“ A práve v tom spočíva problém. Chceme konať dobro. Ale keď vidíme tú obrovskú biedu súčasnej doby, ktorá priam volá po ľuďoch ochotných pomôcť, akoby sa zľakneme. Hovoríme: „Toto je nad naše sily.“ A neurobíme nič.
       Skúsme preto trošku parafrázovať povzbudenie sv. Pavla. Nemusíme mať obavu, že tým znehodnotíme jeho úmysel. „Robte dobre všetkým okolo seba!“ Jemná zmena, ale prináša návod, ako uskutočniť túto výzvu.
       Peknú ilustráciu priniesol časopis Time, keď pred pár rokmi uverejnil článok o lekárovi, ktorý žil v Hirošime v čase atomového výbuchu.
       Dr. Fumio Shigeto práve čakal na taxík, keď došlo k výbuchu. Nestalo sa mu nič vážne, lebo bol chránený rohom budovy. Ale celá rušná ulica bola plná obetí – mŕtvych i ranených, ktorí volali o pomoc. Nevediac, čo sa stalo, ostal chvíľu bezradný pred tou horou ranených? „Čo tu ja sám zmôžem?“ pýtal sa v duchu sám seba. No potom si jednoducho kľakol a začal ošetrovať muža, ktorý mu ležal pod nohami.
       Je toľko biedy vo svete, je toľko potrieb. Nesmieme sa vzdať pri uvedomení, že na toto všetko nestačíme. Je potrebné pomôcť tomu, „kto nám leží pri nohách“. A potom ďalšiemu. A ďalšiemu...
30.09.2010 | Čítanosť(2026)
Téma: Skutky /
16.06.2003 | Čítanosť(1882)
Gal 6, 11-18
16.06.2003 | Čítanosť(1720)
Gal 6, 1-10


© 2003 - 2015 Miron Keruľ - Kmec
Stránka je umiestnená na WebGlobe.
webdizajn
Computer and internet Computer and internet