23.máj 2019

     MENU

Úvod
YouTube
Kontakt


Vyhľadávanie v archíve: fulltextové vyhľadávanie (aj v tele textu)


Vyhľadávanie v Svätom Písme:
     FACEBOOK

     NA ZAMYSLENIE

    Možno, niekto si myslí, že jeho hriechy sú také veľké, že nemôže dúfať, že mu Boh odpustí. Nech odstúpi od vás taká myšlienka! Prečo, človek, nemyslíš na všemohúcnosť nebeského Lekára, a myslíš len na množstvo svojich hriechov? Veď Boh, ako dobrotivý, chce sa zmilovať a ako všemohúci, môže sa zmilovať. Zatvára pred sebou bránu milosrdenstva ten, kto si myslí, že Boh sa nad ním zmilovať nechce alebo nemôže. Teda nech nikto netratí nádej na Božie milosrdenstvo, hoci by mal stovky a tisíce hriechov.

~sv. Augustín~

05.02.2009 - Miron
čítanosť945 reakcie0
(Share 235 0)


Téma: Streda po 14. nedeli po ZSD / Mk 6, 7-13

Myšlienky... 4/2009

      Ježiš posiela apoštolov po dvoch do okolitých dedín. Zdieľa s nimi svoje božské poslanie. Dáva im svoju autoritu a moc. Dobre vie, že môžu urobiť chyby. Väčšina apoštolov sú jednoduchí muži. Napriek tomu Ježiš neváha poslať ich na túto neľahkú misiu.
      Mnohí ľudia majú strach zapojiť iných do svojej práce, do svojich životov, zvlášť keď ide o jednoduchých ľudí... Takto mnohí sú často ponechaní bokom s pocitom bezcennosti, ktorý uberá na ich ľudskej dôstojnosti. Je to nesprávny krok, pretože práve opak dáva ľuďom príležitosť na rast, nehovoriac už o zväčšovaní osobnej zodpovednosti a budovaní spoločenstva.
      Ježiš Kristus neváha zapojiť apoštolov do svojej práce, aj keď len ťažko by sme ich mohli nazvať expertmi v tom čase. Naša užitočnosť pre Krista nezáleží tak na našej inteligencii ako na našej ochote a štedrosti. Pracovať pre Krista nie je komplikovaná vec. Vyžaduje len vernosť v malých veciach. Ako hovorí Matka Terézia: „Môžeš konať malé veci s veľkou láskou. Môžeš urobiť to, čo nemôžem urobiť ja. Ale spolu môžeme urobiť niečo nádherné pre Boha.“
      Nasledujme túto jednoduchú radu. Spájajme svoje talenty a sily. Hľadajme cesty ako spoločne pracovať na väčšiu Božiu slávu v našich domácnostiach, školách, pracoviskách, v našej krajine...

12.06.2003 | Čítanosť(2925)
Mk 6, 14-29
12.06.2003 | Čítanosť(2918)
Mk 6, 1-13
12.06.2003 | Čítanosť(2544)
Mk 6, 30-44


© 2003 - 2015 Miron Keruľ - Kmec
Stránka je umiestnená na WebGlobe.
webdizajn
Computer and internet Computer and internet