25.máj 2019

     MENU

Úvod
YouTube
Kontakt


Vyhľadávanie v archíve: fulltextové vyhľadávanie (aj v tele textu)


Vyhľadávanie v Svätom Písme:
     FACEBOOK

     NA ZAMYSLENIE

    „Ľudia zväčša nevedia, čo s časom, a tak robia všetko pre to, aby ho nemali.”


~PETER BENARY~

30.07.2008 - o. František Fedor
čítanosť2837 reakcie0
(Share 697 0)


Téma: „Pán ma zachránil, lebo si ma obľúbil.“ (Ž 18,20)

Príhovor

Elenka oznamuje svojim priateľom. Chce sa podeliť s nimi o svoju veľkú radosť. Má 18 rokov, je normálna, slušná „baba“, ale doteraz o ňu nijaký chalan neprejavil záujem.
Ale raz bola u spolužiačky a tam ju videl jej kamarát, a ten jej teraz stále vypisuje také peknučké „smsky“. a dokonca sama kamarátka jej potvrdila, „ že je to ten najlepší chalan na svete.“ Úplne ju to „nakoplo“ a dodalo jej to viac odvahy. Je iná, lepšia, má väčšiu radosť zo života. Túto svoju radosť chce jednoducho len vyrozprávať.
Akú radosť vie človekovi spôsobiť vedomie, že niekto prejavil o neho záujem, že niekto ho má rád.
Žalmista sa teší, že ho Pán zachránil z rôznych nebezpečenstiev, lebo si ho obľúbil, lebo ho má rád, lebo ho miluje.
Áno Boh nás miluje, nie preto, že sme pekní, že sme dobrí, že konáme dobré skutky. Miluje nás zo svojej podstaty, lebo je Láska. Boh je láska ( 1 Jn 4,16). Miluje nás takých akí sme. Ale nie preto, že sme takí (hriešni, nedokonalí), ale aby sme v poznaní tejto lásky boli lepší, dokonalejší, svätejší Spoznať Božiu lásku a uveriť v ňu, má byť naše základné životné rozhodnutie. (Por. Deus caritas est čl. 1) Odplácať lásku láskou. „Podľa toho vieme, že sme ho poznali, ak zachovávame jeho prikázania“. (1 Jn 2,3) Boh naše dobré skutky odmeňuje, ak ich konáme s čistým srdcom, s čistými rukami. „Za moju spravodlivosť ma Pán odmenil lebo videl, že moje ruky sú čisté.“ (Ž 18,25) teší sa žalmista..
Elenka sa teší, má radosť zo života, lebo vie že niekto ju má rád. Cíti, že je iná, lepšia. Či nemáme byť aj my iní, lepší, radostnejší, ak vieme, že nás niekto miluje nie láskou ľudskou, ale božskou, dokonalou ?

20.06.2003 | Čítanosť(1098)
Téma: Ž 18,8 – 10, 15
20.10.2004 | Čítanosť(854)
Ž 18


© 2003 - 2015 Miron Keruľ - Kmec
Stránka je umiestnená na WebGlobe.
webdizajn
Computer and internet Computer and internet