25.máj 2019

     MENU

Úvod
YouTube
Kontakt


Vyhľadávanie v archíve: fulltextové vyhľadávanie (aj v tele textu)


Vyhľadávanie v Svätom Písme:
     FACEBOOK

     NA ZAMYSLENIE

    „Nedeľa je pre mňa veľkou bránou, cez ktorú vchádzam do všedných dní nádeje a práce na svojej spáse.”

~SV. EDITA STEINOVÁ ~

30.07.2008 - Štefan Vitko
čítanosť2275 reakcie0
(Share 472 0)


Téma: Pôst

Príhovor

Keď dvaja robia to isté, v konečnom dôsledku to nie je to isté. Táto stará zásada bola mnohokrát odskúšaná. Výsledky aktivít dvoch ľudí môžu byť rozdielne, hoci robia na tej istej veci.
Dokonca aj Sv. písmo ponúka súhlasné stanovisko. Mojžiš, vodca izraelského ľudu, sa márne pokúšal presvedčiť faraóna, aby prepustil vyvolený národ. Robil, čo mohol, napr. hodil palicu, ktorá sa premenila na hada; zariadil, aby sa voda zmenila na krv, atď. (Tí, ktorí recitujú breviár, vedia, o čom je reč). Všimnime si vetu, ktorá sa často opakuje: Egyptskí zaklínači a čarodejníci urobili to isté.
Nezdá sa nám, že Cirkev je v situácii, v ktorej bol Mojžiš? Aj dnes sú „zaklínači“, ktorí akoby robili to isté, čo Cirkev. Robia to však preto, aby povedali, že Cirkev je nepotrebná, zbytočná. Vyjadrujú sa a konajú, akoby chceli Cirkev vytlačiť z povedomia sveta. Hovoria: ´Veď mi robíme to isté, ba viac!´ Na všetko určite nemajú. Nedokážu odpúšťať hriechy v kompetentnom fóre a nedokážu odstrániť ťarchu svedomia. Ako to riešia? Jednoducho. Hovoria, že nijaký hriech neexistuje. Nedokážu z nižšieho urobiť vyššie, z ľudského božské. Cirkev to v Eucharistii dokáže. Ako to riešia novodobí „zaklínači“? Jednoducho. Hovoria, že nič vyššie ako človek neexistuje, že človek sám o sebe je božstvom. Čo my na to? Ako potvrdíme Mojžišovu pravdu a pravdu Cirkvi? Vernosťou kresťanskej viere. Tam nijaký zaklínač nedorastie. My s pomocou Božou, áno.

04.02.2008 | Čítanosť(4817)
Téma: 1. pôstna nedeľa
25.06.2003 | Čítanosť(1870)
Téma: Pôst
25.06.2003 | Čítanosť(1850)
Téma: Pôst
25.06.2003 | Čítanosť(1623)
Téma: Pôst


© 2003 - 2015 Miron Keruľ - Kmec
Stránka je umiestnená na WebGlobe.
webdizajn
Computer and internet Computer and internet