21.máj 2019

     MENU

Úvod
YouTube
Kontakt


Vyhľadávanie v archíve: fulltextové vyhľadávanie (aj v tele textu)


Vyhľadávanie v Svätom Písme:
     FACEBOOK

     NA ZAMYSLENIE

    Rozviazaná sila atómu zmenila všetko, len spôsob zmýšľania človeka sa nezmenil. Človek sa ženie za pohodlím, mocou, o dobro sa nestará, a tak ide do katastrofy. Najväčšia choroba človeka a ľudstva je, že sa o dobro nestará, že dobro mu je ľahostajné, že nevie pre dobro prinášať obety. Spoločnosť často prenasleduje spravodlivých, ba ich aj zabíja, hoci počestnosť a spravodlivosť je aj základ krásnej spoločnosti na svete.

~A. Einstein~

20.06.2003 - Miron
čítanosť1948 reakcie0
(Share 355 0)


Téma: Boh / Človek / Život / Lk 15, 11-32

Myšlienky... 20/2002

      Aké má človek hodnotu? Z pohľadu financií mal márnotratný syn pri návrate hodnotu nula. Akú hodnotu máš ty? Nie je ľahké odpovedať na túto otázku. Ak by sme niekoho rozložili do chemických prvkov, z ktorých je zložené jeho telo, mohli by sme vyčísliť jeho hodnotu. Ľudské telo obsahuje toľko železa, že by to stačilo na jednu ihlu; dosť cukru na naplnenie jedného sáčika ku káve; dosť tuku na sedem mydiel (to sa však líši od človeka k človeku); dosť fosforu na 2200 zápaliek; dosť draslíka na výstrel z hračkárskeho dela; dosť magnézia na jedno lekárenské balenie; a ak pridáme aj ostatné nepatrné množstvá prvkov, tak potom súhrnná cena za všetko neprekročí 300 Sk. Tak veľa je hodné naše telo. (Staff, www.eSermons.com, March, 2001.)
      Márnotratný syn mal však väčšiu hodnotu. Jeho hodnota spočívala v tom, že patril k niekomu. Mal otca. Ak počujem, že sa cez deň stalo 100 dopravných nehôd, nejako sa ma o nedotkne. Ale keby mi niekto povedal, že pri jednej z týchto nehôd bol môj syn, tak by som nechal všetko a utekal sa pozrieť, či sa mu niečo nestalo. Každý z nás je cennejší ako všetky diamanty sveta alebo ostatné veľké bohatstvá. Prečo? Pretože patríme nebeskému Otcovi.
      V podobenstve o stratenej drachme (Lk 15, 8-10) je nebeský Otec prirovnaný žene, ktorá stratila drachmu. Táto žena prevrátila celý dom hore nohami, aby ju našla. Nekoná nebeský Otec podobne pre každú stratenú dušu?
      Človek má veľkú hodnotu!
20.09.2005 | Čítanosť(1616)
Téma: Presvätá Bohorodička
25.06.2003 | Čítanosť(1569)
Téma: Bohatstvo / Povolanie


© 2003 - 2015 Miron Keruľ - Kmec
Stránka je umiestnená na WebGlobe.
webdizajn
Computer and internet Computer and internet