22.január 2019

     MENU

Úvod
YouTube
Kontakt


Vyhľadávanie v archíve: fulltextové vyhľadávanie (aj v tele textu)


Vyhľadávanie v Svätom Písme:
     FACEBOOK

     NA ZAMYSLENIE

    „Pomáhaj mi, Pane, aby som nepremárnil prítomnú chvíľu v márnom očakávaní na veľké chvíle.”

~Ján XIII. ~

20.06.2003 - Miron
čítanosť683 reakcie0
(Share 191 0)


Téma: Božia vôľa

Myšlienky... 50/2000

       V rozhovore mi jeden pán povedal: „V práci mám skvelého kolegu. Veľmi dobre si rozumieme. Nielen čo sa týka práce, ale tak vôbec. Niekedy sa mi zdá, že je mi bližší než vlastný brat.“ Zhoda v zmýšľaní zbližuje ľudí .
       Podobné zblíženie môže nastať aj vo vzťahu medzi človekom a Bohom. Ježiš Kristus nám (Mt 12,46-13,3) uvádza podmienku tohto zblíženia. „Lebo každý, kto plní vôľu môjho Otca, ktorý je na nebesiach, je môj brat i sestra i matka.“
       Je tu však jedná odlišnosť. Pri zblížení medzi ľuďmi. môžu, ba niekedy sú aj nevyhnutné rôzne drobné i väčšie ústupky. Vo vzťahu človeka a Boha toto neplatí. Poznávame jasne Božiu vôľu, zjavenú vo Svätom písme a Božích prikázaniach. Ak v tomto vzťahu musí niekto robiť ústupky, tak je to človek. Ak sa chceme priblížiť Bohu, ak sa chceme stať svätými, musíme zo svojho života vylúčiť všetko, čo sa nezhoduje s poznanou Božou vôľou.
       Sv. Ján z Kríža učí, že dokonalé spojenie s Bohom, čiže svätosť, pozostáva „z úplnej premeny našej vôle v Božiu vôľu, takže niet v našej vôli ničoho, čo by sa protivilo vôli Najvyššieho, ale každý jej úkon závisí úplne od Božieho dobrodenia“.
30.12.2004 | Čítanosť(560)
Téma: Božia vôľa
30.12.2004 | Čítanosť(531)
Téma: Božia vôľa


© 2003 - 2015 Miron Keruľ - Kmec
Stránka je umiestnená na WebGlobe.
webdizajn
Computer and internet Computer and internet