23.apríl 2019

     MENU

Úvod
YouTube
Kontakt


Vyhľadávanie v archíve: fulltextové vyhľadávanie (aj v tele textu)


Vyhľadávanie v Svätom Písme:
     FACEBOOK

     NA ZAMYSLENIE

    Vydaj sa celý Bohu, daj mu svoje meno. Zapíš sa do knihy života. Uč sa. Nech ťa on učí žiť podľa evanjelia. Stráž si oči, zadrž jazyk, vládni nad telom, pokoruj ducha, buď čistý v srdci, premáhaj hnev v sebe. Keď ťa niekto o niečo požiada, ty mu daj viac. Keď ťa okradnú, nesúď sa, keď ťa nenávidia, miluj. Keď ťa prenasledujú, znášaj to, keď ťa ohovárajú, žehnaj. Umieraj hriechu, pribi sa na kríž s Kristom, daj mu celú lásku.

~sv. Bazil Veľký~

20.06.2003 - Miron
čítanosť729 reakcie0
(Share 204 0)


Téma: Božia vôľa

Myšlienky... 50/2000

       V rozhovore mi jeden pán povedal: „V práci mám skvelého kolegu. Veľmi dobre si rozumieme. Nielen čo sa týka práce, ale tak vôbec. Niekedy sa mi zdá, že je mi bližší než vlastný brat.“ Zhoda v zmýšľaní zbližuje ľudí .
       Podobné zblíženie môže nastať aj vo vzťahu medzi človekom a Bohom. Ježiš Kristus nám (Mt 12,46-13,3) uvádza podmienku tohto zblíženia. „Lebo každý, kto plní vôľu môjho Otca, ktorý je na nebesiach, je môj brat i sestra i matka.“
       Je tu však jedná odlišnosť. Pri zblížení medzi ľuďmi. môžu, ba niekedy sú aj nevyhnutné rôzne drobné i väčšie ústupky. Vo vzťahu človeka a Boha toto neplatí. Poznávame jasne Božiu vôľu, zjavenú vo Svätom písme a Božích prikázaniach. Ak v tomto vzťahu musí niekto robiť ústupky, tak je to človek. Ak sa chceme priblížiť Bohu, ak sa chceme stať svätými, musíme zo svojho života vylúčiť všetko, čo sa nezhoduje s poznanou Božou vôľou.
       Sv. Ján z Kríža učí, že dokonalé spojenie s Bohom, čiže svätosť, pozostáva „z úplnej premeny našej vôle v Božiu vôľu, takže niet v našej vôli ničoho, čo by sa protivilo vôli Najvyššieho, ale každý jej úkon závisí úplne od Božieho dobrodenia“.
30.12.2004 | Čítanosť(588)
Téma: Božia vôľa
30.12.2004 | Čítanosť(552)
Téma: Božia vôľa


© 2003 - 2015 Miron Keruľ - Kmec
Stránka je umiestnená na WebGlobe.
webdizajn
Computer and internet Computer and internet