26.marec 2019

     MENU

Úvod
YouTube
Kontakt


Vyhľadávanie v archíve: fulltextové vyhľadávanie (aj v tele textu)


Vyhľadávanie v Svätom Písme:
     FACEBOOK

     NA ZAMYSLENIE

    „Človek, ktorý miluje, sa pokúsi ísť inou cestou: cestou sna. Je to sen, ktorý si prisvojuje celý priestor ľudských možností a hľadá možnosť preniesť bolestnú skutočnosť do novej dimenzie radosti bez zármutku.”

~CARLO CARRETTO~

29.01.2007 - o. František Fedor
čítanosť1668 reakcie0
(Share 302 0)


Téma: Nechajte ma odísť do domu Otca / Prosba pápeža Jána Pavla II. v posledných chvíľach života.

Myšlienky... 9/2007

Ktosi nahlas vyjadril skutočnosť, ktorá je nám všetkým známa, že každý človek od okamihu narodenia sa každým zlomkom času blíži k smrti. Áno, náš život je prúd času, ktorý sa končí v mori nekonečna. Ústie tohto prúdu je smrť. Vraj každý človek sa bojí smrti. „Prorok Daniel sa bál hodiny účtovania, čo však mám od nej čakať ja, úbožiak, v ten strašný deň?“ (viď Irmos č.9 na utierni) Teda o to účtovanie ide. Ak slová smrť a súd zamením za slová: dvere otcovho domu a otcovské objatie, dostáva myšlienka na koniec života iný nádych. Preto citovaný Irmos pokračuje: „Daj mi, Pane, ktorý prídeš, prv než sa to stane, bohumilo ti slúžiť a obsiahnuť tvoje kráľovstvo.“
Kráľovstvo lásky a pokoja. Boh z lásky uskutočnil cestu k človekovi a právom očakáva od človeka, aby cestou lásky sa blížil k nemu. Po mnohých útrapách života je dobré prísť do domu Otca a naveky požívať Jeho lásku. Preto velikáni ducha, ako aj spomínaný sv. Otec, na konci svojho života inými slovami vyjadrili simeonovské: Teraz prepustíš, Pane... Kiež by sme všetci mohli raz vysloviť radostnú túžbu padnúť do náručia Otca.

25.06.2003 | Čítanosť(3785)
Téma: Smrť
13.10.2003 | Čítanosť(2788)
Téma: Kristus / Smrť
25.06.2003 | Čítanosť(1849)
Téma: Smrť


© 2003 - 2015 Miron Keruľ - Kmec
Stránka je umiestnená na WebGlobe.
webdizajn
Computer and internet Computer and internet