22.máj 2019

     MENU

Úvod
YouTube
Kontakt


Vyhľadávanie v archíve: fulltextové vyhľadávanie (aj v tele textu)


Vyhľadávanie v Svätom Písme:
     FACEBOOK

     NA ZAMYSLENIE

    Svet sa skladá so samých príležitostí k láske.

~S. Kierkegaard ~

30.12.2006 - Miron
čítanosť1181 reakcie0
(Share 282 0)


Téma: Nedeľa Svätých otcov Prvého nicejského snemu / Jn 17, 1-13

Myšlienky... 449/2006

      Americký spisovateľ Mark Twain bol známy svojím šarmom. Azda preto bol vítaným hosťom na rôznych spoločenských udalostiach. Keď bo v Európe, dostal pozvanie na večeru od hlavy štátu. S hrdosťou ukazoval list s pozvaním dcére. Odpovedala mu uštipačnou poznámkou: „Otec, ty poznáš azda všetkých veľkých ľudí sveta, no nepoznáš Boha.“ Bola to pravda, pretože Mark Twain bol neveriaci skeptik.
      Možno nás poznámka Twainovej dcéry prinútila k otázke: „Ako je to so mnou? Poznám Boha?“ Možno je náš život požehnaný množstvom obohacujúcich priateľstiev a širokým okruhom vplyvných známych. Ale poznáme Boha? A ak hovoríme, že ho poznáme, je toto poznanie viac než len informácie „z druhej ruky“ prípadne z prečítaných kníh?
      Ježiš Kristus veľmi túžil, aby jeho učeníci mali čo najhlbšie poznanie Boha. Toto im vyprosuje vo svojej veľkňazskej modlitbe: „Večný život je v tom, aby poznali teba, jediného pravého Boha, a toho, ktorého si poslal, Ježiša Krista“ (Jn 17, 3).
      Spasiteľ má na mysli poznanie, ktoré má ďaleko od akejkoľvek povrchnosti. Ide o poznanie, ktoré možno prirovnať poznaniu manželov navzájom po dlhých rokoch života prežitého v láske a neustálej vzájomnej blízkosti. Čím viac času strávime v Božej prítomnosti, tým ho viac spoznávame.
      Pamätajme, že nestačí Boha poznať hlavou. Musíme ho spoznať aj srdcom.

12.06.2003 | Čítanosť(2565)
Jn 17, 1-26


© 2003 - 2015 Miron Keruľ - Kmec
Stránka je umiestnená na WebGlobe.
webdizajn
Computer and internet Computer and internet