24.máj 2019

     MENU

Úvod
YouTube
Kontakt


Vyhľadávanie v archíve: fulltextové vyhľadávanie (aj v tele textu)


Vyhľadávanie v Svätom Písme:
     FACEBOOK

     NA ZAMYSLENIE

    „Modlitba ťa privádza do pravých dimenzií a ľuďom i veciam dáva správne miesto v rade ich existencie.”

~JEAN-FRANÇOIS SIX ~

20.06.2003 - Miron
čítanosť1459 reakcie0
(Share 275 0)


Téma: Modlitba / Lk 18, 35-43

Myšlienky... 2/2002

      Rodičia pohotovo napomenú deti, keď sa im zdá, že sa v určitej situácií správajú neprístojne. Podobne reagoval dav, keď slepec žobrajúci na kraji cesty začal kričať na Ježiša, ktorý prechádzal okolo: „Ježišu, Syn Dávidov, zmiluj sa nado mnou!“ (Lk 18, 38) Podľa nich to bolo neprístojné. Podľa nich Kristus išiel za nejakou dôležitou vecou. No aké prekvapenie! Ježiš Kristus počul krik slepca a zastavil sa. Zastal, aby sa mu venoval. Aké nádherné zjavenie Božej lásky. Boh sa zastavuje na krik ľudskej biedy! Modlitba má moc zastaviť Boha upriamiť jeho pozornosť na človeka, ktorý sa modlí. Predpokladajme, že by ten slepec bol ticho. Kristus by okolo neho prešiel a pokračoval by ďalej v svojej ceste. V dave bolo zaiste mnoho ľudí s rôznymi neduhmi – ale uzdravený bol iba slepec, ktorý na Krista volal z hĺbky svojej biedy. Koľko biedy a utrpenia nosíme vo svojom živote? Koľkokrát Boh prechádza okolo nás? A koľkokrát na neho voláme, aby sa zastavil a uzdravil nás?
       „A dostanete všetko, o čo budete s vierou prosiť v modlitbe.“(Mt 21, 22) Boh neohraničuje svoju ochotu dávať. Hranicu vytvára naša ochota prosiť a naša kapacita viery. Najväčšie momenty v ľudskom živote nastávajú vtedy, keď človek spoznáva svoju biedu a verí v Kristovu moc – keď padá v pokore na kolená a začína sa modliť.
      Istá pani podstúpila so svojimi šiestimi deťmi ťažký životný boj. Jej muž prepil všetky peniaze. Boh a jeho prikázania mu nič nehovorili. Čo sa jeho žena namodlila! Všetky jej modlitby boli zdanlivo daromné. Jedného dňa si myslela, že už to ďalej nepôjde. Vzala svoje deti a chcela navždy opustiť domov. Niekde vo svete azda nájdu strechu nad hlavou. Najprv išli krížovou cestou k pútnickému kostolu. Mala v úmysle si tu nejakú chvíľu odpočinúť pred zázračným obrazom, než sa vydá do temnej, neistej budúcnosti. Vo veľkej núdzi svojho srdca nahlas zaplakala. Keď deti videli matku plakať, plakali s ňou.
      Plač a vzlykanie naplnili malý priestor. Potom sa začali modliť... a žena dostala odvahu začať ešte raz žiť po boku svojho muža. Podarilo sa jej vychovať deti v dobrých kresťanov, ktorí sa v živote osvedčili. Nakoniec sa jej podarilo obrátiť i svojho muža. (P. Richard Graf C.S.Sp., Útěcha v utrpení, s. 100)
      Náš Spasiteľ nám dáva nádherné prisľúbenie: „A dostanete všetko, o čo budete s vierou prosiť v modlitbe.“(Mt 21, 22) Pohľad na utrpenia a biedy života nemusí viesť k malomyseľnosti a zúfalstvu. Môže a má viesť k naliehavej modlitbe: „Ježišu, Syn Dávidov, zmiluj sa nado mnou!“ (Lk 18, 38) A Boh sa pri nás zastaví.
11.07.2003 | Čítanosť(3582)
Téma: Povolanie / Modlitba matky
22.04.2004 | Čítanosť(2827)
Téma: Modlitba
27.06.2003 | Čítanosť(2765)
Modlitba
27.06.2003 | Čítanosť(2750)
Modlitba - prosebná
27.06.2003 | Čítanosť(2554)
Modlitba orodovania


© 2003 - 2015 Miron Keruľ - Kmec
Stránka je umiestnená na WebGlobe.
webdizajn
Computer and internet Computer and internet