11.december 2018

     MENU

Úvod
YouTube
Kontakt


Vyhľadávanie v archíve: fulltextové vyhľadávanie (aj v tele textu)


Vyhľadávanie v Svätom Písme:
     FACEBOOK

     NA ZAMYSLENIE

    „Hoci aj nerobíš zlo nepriateľovi, jednako, ak sa od neho odvraciaš, hľadíš naňho s nechuťou a udržuješ vo svojej duši nezacelenú ranu, ktorú si od neho utŕžil, nesplnil si prikázanie, čo ti dal Ježiš.”

~SV. JÁN ZLATOÚSTY~

20.12.2006 -
čítanosť720 reakcie0
(Share 196 0)


Téma: Masmédia

Výstrižky...

Médiá majú slúžiť ľudskému „právu snívať“ (TK KBS, RV te; pz)

Taliansko (7. decembra 2006 RV) – „Spisovatelia a režiséri, ktorí opisujú svet ako miesto, kde je premožená surovosť, hrôza a nenávisť a kde víťazí láska, priateľstvo, solidarita a spravodlivosť, sú stále v menšine.“ Konštatoval to na dnešnom kongrese o kine a výchove na Pápežskej saleziánskej univerzite v Ríme jej rektor don Mario Toso. Upozornil na nedostatok „účinnej kritiky“ niektorých médií vrátane kina, ktoré svojou presilou a čarom účinne „ochromujú schopnosť myslieť a chcieť dobro človeka“.
Masmédiá podľa prof. Tosa opisujú a ponúkajú prevažne svet plný túžob po bohatstve a moci, čím takmer oberajú ľudí o „právo snívať“ o svete pokoja, priateľstva, spravodlivosti a slobody. Len vtedy, keď sa masmédiá vložia do služby ľudského „práva snívať“, môžu sa meniť na nástroj, ktorý pomáha ľuďom vytvárať lepší svet, otvorený transcendentnu. Preto je podľa dona Tosa veľmi dôležité vzdelávanie, ktoré by nemalo človeka viesť len k obmedzeniu sa na samého seba a nenarušovaniu práv druhých. „To je príliš málo,“ vyhlásil rektor Saleziánskej univerzity. „Človeka treba nasmerovať na starosť o druhých. Byť pripraveným, silným, konkurencieschopným je dôležité. Dôležitejšie je však byť takým pre druhých, pre Boha,“ konštatoval prof. Tosi na kongrese o kine a výchove.

25.06.2003 | Čítanosť(582)
Téma: Čítanie / Masmédia
25.06.2003 | Čítanosť(546)
Téma: Čítanie / Masmédia
20.10.2004 | Čítanosť(527)
Téma: Masmédia / Pravda


© 2003 - 2015 Miron Keruľ - Kmec
Stránka je umiestnená na WebGlobe.
webdizajn
Computer and internet Computer and internet