13.december 2018

     MENU

Úvod
YouTube
Kontakt


Vyhľadávanie v archíve: fulltextové vyhľadávanie (aj v tele textu)


Vyhľadávanie v Svätom Písme:
     FACEBOOK

     NA ZAMYSLENIE

    Pokušenie premôžeme vtedy, ak sa s ním otvorene priznáme duchovnému vodcovi, a tým urobíme už veľký krok k jeho porážke. Ten, kto odhaľuje pokušenia duchovnému vodcovi, si môže byť istý, že Boh poskytne duchovnému vodcovi milosť potrebnú na dobré vedenie.

~B. Baur ~

02.12.2006 -
čítanosť716 reakcie0
(Share 187 0)


Téma: Jn 2, 4

Archív

Ježiš začína svoju verejnú službu na svadbe. Nedržal sa v ústraní ako Ján Krstiteľ, žil spoločenským životom, aj keď ho jeho nepriatelia kvôli tomu odsudzovali (Lk 15,1.2). Židovská svadba trvala asi týždeň, a tak boli nevyhnutné dostatočné zásoby jedla a pitia. Keď sa nečakane minulo víno, Ježišova matka Mária sa obracia na syna: „Nemajú vína!" (v. 3) Ťažko povedať, čo od neho očakávala, veď Ježiš ešte nikdy predtým neurobil žiadny zázrak (v. 11).
Hoci Mária neprikazuje Ježišovi, čo má urobiť, on odmieta akýkoľvek vonkajší zásah do svojho poslania. Ježiš oslovuje svoju matku na prvý pohľad tvrdo, avšak podľa zásad vtedajšieho správania to nebolo neúctivé. Nie je možné, aby sme si mysleli, že naše spasenie je záležitosťou akéhosi „pôsobenia" na Ježiša či Boha. Hriech zmenil náš vzťah k Bohu, nie jeho k nám. Zmeniť sa musí náš postoj, nie jeho.
Ježišova odpoveď ukazuje, že žije podľa „nebeského rozvrhu". Mária pochopila. Jediné slová, ktoré nám evanjelisti od nej potom zaznamenali, sú: „Urobte všetko, čo vám povie!" (v. 4) Správny kresťan, ktorý uznáva Bibliu a váži si Máriu, sa drží týchto slov. V kresťanskom živote je dôležité robiť to, čo hovorí Ježiš Kristus, nie riadiť sa našimi predstavami, túžbami, nech sa nám už zdajú akokoľvek vznešené či sväté.
Pane, daj, aby sme dnes žili tak blízko teba, že budeme citliví na podnety Ducha Svätého, ktoré nás majú usmerniť.

12.06.2003 | Čítanosť(2032)
Jn 2, 13-25
12.06.2003 | Čítanosť(1860)
Jn 2, 1-12


© 2003 - 2015 Miron Keruľ - Kmec
Stránka je umiestnená na WebGlobe.
webdizajn
Computer and internet Computer and internet