23.máj 2019

     MENU

Úvod
YouTube
Kontakt


Vyhľadávanie v archíve: fulltextové vyhľadávanie (aj v tele textu)


Vyhľadávanie v Svätom Písme:
     FACEBOOK

     NA ZAMYSLENIE

    Chceš vedieť, aká cenná je tvoja práca? Porozmýšľaj, ako často pri nej pozdvihneš svoju myseľ k Bohu.

~Cyprián Norwid ~

28.11.2006 - Prof. ThDr. Dr. Ľubomír Stanček PhD. CM.
čítanosť1615 reakcie0
(Share 334 0)


Téma: Naša Nanebovzatá Panna Mária / Lk 1, 39-56

Archív

Dnes sa kresťania na celom svete ponáhľajú na mariánske pútnické miesta. U nás na Slovensku z úprimných sŕdc spievame: „Počúvajte vrúcny hlas, jak Mária volá nás! Putujme k nej s radosťou...” (JKS 403). Prežívame jeden z najkrajších sviatkov Panny Márie, keď si pripomíname jej nanebovzatie.
Na svete žili ženy, o ktorých píšu dejiny. Cirkev vyhlásila mnohé z nich za blahoslavené, sväté i za učiteľky Cirkvi. Aj Písmo spomína vzácne ženy ako Ester, Judit, Rút... Žiadna z nich sa neteší takej úcte, pozornosti, vďačnosti a láske ako Panna Mária, matka Božieho Syna Ježiša Krista.
Sviatok Nanebovzatia nám pripomína lásku Pána Ježiša k svojej matke. On všemohúci Boh jej prejavuje ešte väčšiu lásku ako ona jemu. Z Božej vôle a so svojím súhlasom mu dala telesný život a on si ju s telom i dušou zobral k sebe a dal jej večný život. On jej dal na zemi privilégium bezhriešnosti - nepoškvrnenosti a po smrti vo večnosti privilégium telesnej neporušenosti. Slová z Máriinho chválospevu „veľké veci mi urobil ten, ktorý je mocný” (Lk 1, 49), sa splnili. Nanebovzatie je odmena pre Pannu Máriu a zároveň naša nádej, že máme v nebi Matku, ktorá o nás vie.
Veľký spovedník sv. Leopold Mandič kajúcnikom hovorieval: „V nebi máme jedno materské Srdce, jedno dobrotivé Srdce - Nepoškvrnené Srdce Božej Matky, ktoré nás veľmi miluje.”
Materské Srdce Panny Márie myslí na nás a chce nám pomáhať. Dôkazom sú jej zjavenia na mnohých miestach v dejinách Cirkvi, kde nám pripomína svoju lásku. Ešte viac je miest, kde cítime už stáročia jej blízkosť. Naše Slovensko je od západu na východ posiate jej pútnickými miestami: Marianka, Šaštín, Trnava, Nitra, Topoľčianky, Dubnica, Rajecká Lesná, Oščadnica, Staré Hory, Levoča, Gaboltov, Ľutina a iné.
Srdce Božej Matky nám pripomína, že hoci zostala človekom ako my, jej moc orodovania u svojho Syna prevyšuje každú ľudskú i anjelskú pomoc. Ďakujme jej za túto pomoc, keď si pripomíname, že nikdy nebolo počuť, žeby bol niekto opustený, kto sa utiekal pod jej ochranu, ju prosil o pomoc a žiadal o orodovanie.

(Katolícke noviny 2004)

12.06.2003 | Čítanosť(2925)
Lk 1, 67-80
12.06.2003 | Čítanosť(2696)
Lk 1, 39-55
12.06.2003 | Čítanosť(2676)
Lk 1, 26-38


© 2003 - 2015 Miron Keruľ - Kmec
Stránka je umiestnená na WebGlobe.
webdizajn
Computer and internet Computer and internet