19.december 2018

     MENU

Úvod
YouTube
Kontakt


Vyhľadávanie v archíve: fulltextové vyhľadávanie (aj v tele textu)


Vyhľadávanie v Svätom Písme:
     FACEBOOK

     NA ZAMYSLENIE

    Ježiš Kristus prvý jasne zdôraznil cenu každej jednotlivej duše a nikto viac nesmie priviesť tieto duše k ich predošlej biede. Nikto nemôže poprieť, že jedine On priviedol duše k týmto vrcholom... Človek môže voči nemu a voči jeho posolstvu zaujať stanovisko, aké chce, jedno je isté: od tej chvíle sa hodnota našej rasy zvýšila. Pravá úcta človeka, vedome či nevedome, spočíva v praktickom uznaní Boha ako Otca.

~Harnack~

28.11.2006 - Prof. ThDr. Dr. Ľubomír Stanček PhD. CM.
čítanosť848 reakcie0
(Share 211 0)


Téma: Modlime sa / Lk 11, 1-13

Archív

Kto nás naučil modlitbu Otčenáš - mama, otec, jeden zo starých rodičov...? Boli sme ešte deti a o svete sme vedeli tak málo. Dnes vieme, prečo nás učili zopnúť ruky a hovoriť slová najkrajšej modlitby. Koľkokrát a za rôznych okolností sme sa ju modlili. Modlitba Pána nepodlieha vplyvu času, módy, neprispôsobuje sa našim náladám, zostáva stále aktuálna, oslovuje. Je úžasné vidieť dieťa modliť sa ju. Ešte viac modliť sa muža a ženu. Modlitba v spoločenstve farnosti, v rodine, reholi či medzi priateľmi prináša požehnanie.
Pred niekoľkými rokmi za hustej hmly nad Alpami vypovedal pilotovi kompas a výškomer. Podarilo sa mu však nadviazať kontakt s letiskom. Keď vysvetlil situáciu, dispečer z riadiacej veže mu prikázal: „Nesmiete prestať rozprávať.” A čo začal letec hovoriť v tej chvíli? „Otče náš, ktorý si na nebesiach...” Ježišov prísľub: „Lebo každý, kto prosí, dostane, a kto hľadá, nájde, a kto klope, tomu otvoria” (Lk 11, 10), sa splnil aj v tomto prípade.
Pred Bohom nerozhoduje, kde sa modlíme, kto sa modlí ale ako sa modlí. Potrebné je, aby sme si otvorili srdce, odstránili rušivé veci a rozprávali ako dieťa s otcom, ako brat s bratom, ako priateľ s priateľom. Boh nie je odkázaný na našu modlitbu, ale náš život bez modlitby vystihujú slová: „Bez Božieho požehnania márne naše namáhania.” V modlitbe je potrebné uznať Boha za svojho Pána.
Modlitbu môžeme prirovnať k motorom lietadla. Motory vynesú lietadlo vysoko. Keď však prestanú pracovať, lietadlo výška neuchráni, ba čo viac, väčšia výška, tragickejší pád. Ako dobrý motor udrží lietadlo vo výške a privedie lietadlo do cieľa, tak je potrebná vytrvalá modlitba.
Prosme jeden druhého o modlitbu. Sľúbme si modlitbu a modlime sa. Otčenáš je ako bohato prestretý stôl. Nikto nie je vypovedaný od stola. Každý sa môže najesť dosýta. Pri stole sa upevňujú vzťahy medzi stolujúcimi. Od stola sa odchádza spokojne, vďačne, šťastne... Želám vám všetko to, čo sám Pán Ježiš vložil do svojej modlitby.

(Katolícke noviny 2004)

10.10.2003 | Čítanosť(1893)
Téma: Lk 11, 5-8
12.06.2003 | Čítanosť(3180)
Lk 11, 14-26
12.06.2003 | Čítanosť(3156)
Lk 11, 27-36
12.06.2003 | Čítanosť(3104)
Lk 11, 5-13


© 2003 - 2015 Miron Keruľ - Kmec
Stránka je umiestnená na WebGlobe.
webdizajn
Computer and internet Computer and internet