16.december 2018

     MENU

Úvod
YouTube
Kontakt


Vyhľadávanie v archíve: fulltextové vyhľadávanie (aj v tele textu)


Vyhľadávanie v Svätom Písme:
     FACEBOOK

     NA ZAMYSLENIE

    „Lepšie ako vzbĺknuť a vybuchnúť je napríklad otvoriť si srdce pred priateľmi a vyplakať sa pred nimi. Ešte lepšie je však vyliať si srdce pred Pánom.”

~ALBINO LUCIANI~

20.06.2003 - Miron
čítanosť309 reakcie0
(Share 95 0)


Téma: Duchovný život

Myšlienky... 331a/2001

      Jeden kňaz v zámorských misiách chcel svojim veriacim zdôrazniť nutnosť zrieknutia sa každého hriechu a každej zlej náklonnosti. Použil preto toto podobenstvo.
      Istý muž chcel predať svoj dom za 2000 dolárov. Našiel sa záujemca, ale bol veľmi chudobný. Nemohol si dovoliť kúpiť si dom za plnú sumu. No po dlhom vyjednávaní mu majiteľ dom predal za polovičnú cenu, ale položil si jednu podmienku. Veľmi zvláštnu. Chcel totiž, aby klinec, ktorý bol zatlčený nad dverami, ostal v jeho vlastníctve. Kupec súhlasil.
      Po rokoch sa pôvodný majiteľ vrátil a chcel dom kúpiť naspäť. Nový majiteľ však rázne odmietol. Na to ten prvý vlastník odišiel. Za krátky čas sa vrátil so zdochnutým psom a zavesil ho na „svoj klinec“. Pes už bol v rozklade a tak dom naplnil neznesiteľný smrad. Takto donútil obyvateľov domu, aby mu dom predali naspäť.
      Kňaz zakončil podobenstvo slovami: „Ak necháme diablovi hoci len maličký „klinček“ v našom živote, využije to a vráti sa.“ (Dale A. Hays, Leadership, s. 35.)
27.05.2011 | Čítanosť(4509)
Téma: Človek / Duchovný život
27.06.2003 | Čítanosť(3022)
Duchovný život


© 2003 - 2015 Miron Keruľ - Kmec
Stránka je umiestnená na WebGlobe.
webdizajn
Computer and internet Computer and internet