19.september 2018

     MENU

Úvod
YouTube
Kontakt


Vyhľadávanie v archíve: fulltextové vyhľadávanie (aj v tele textu)


Vyhľadávanie v Svätom Písme:
     FACEBOOK

     NA ZAMYSLENIE

    „Ohlasovateľ, ktorý predkladá pekný ideál života, ale potom žije úplne naopak, ktorý druhým ukazuje ,úzku cestu’, no sám kráča po širokej, sa podobá inžinierovi, ktorý postavil krásnu loď, avšak potom, keď ju treba spustiť na vodu a čeliť ňou otvorenému moru, radšej ostane mimo nej a pozoruje ju z diaľky z člnka. Ťažko sa potom cestujúci dajú nahovoriť nastúpiť na túto loď.”

~RANIERO CANTALAMESSA~

28.11.2006 - Prof. ThDr. Dr. Ľubomír Stanček PhD. CM.
čítanosť856 reakcie0
(Share 225 0)


Téma: Stretnutie / Lk 9, 28b-36

Archív

Túžime sa s niekým stretnúť? Chce sa niekto stretnúť s nami? Náhody neexistujú. Dovoľme Bohu, aby sa s nami stretol.
Keď Ježiš „vzal so sebou Petra, Jána a Jakuba a vystúpil na vrch modliť sa” (Lk 9, 28), apoštoli nevedeli, že budú svedkami Ježišovho stretnutia s Mojžišom a Eliášom. Vtedy boli oslovení: „Toto je môj vyvolený Syn, počúvajte ho!” (Lk 9, 35).
Je čas vystúpiť na vrch. Rozmanitým spôsobom sme počas pôstneho obdobia všetci pozývaní na stretnutie s Ježišom. Podstatné je, že sa chceme s Božím Synom stretnúť. Nájsť si čas na toto stretnutie môže spočiatku spôsobovať ťažkosti. Veľmi rýchlo však spoznáme, že nás obohacuje.
Istý môj priateľ si spomína: „Po absolvovaní základnej vojenskej služby som sa ocitol na križovatke svojej viery. Vedomosti o viere som mal slabé. Rady rodičov u mňa vyvolávali pravý opak. No - ani neviem prečo - majster, ku ktorému som nastúpil do zamestnania, mi raz na začiatku pôstu povedal: Modli sa za seba celý pôstny čas a vykonaj si spoveď. Poslúchol som. Na Veľkú noc v tom roku do smrti nezabudnem. Spoznal som silu, ktorú dáva stretnutie s Ježišom. On zmenil môj život. Každý rok sa teším na pôst, najmä na spoločné modlitby krížovej cesty, ktoré ma najlepšie pripravia na stretnutie so zmŕtvychvstalým Ježišom.”
Vyskúšajme, či sa dokážeme viac a pravidelne stretávať s Ježišom pri modlitbe. Vieme si predstaviť tento čas ako vedomé a dobrovoľné zriekanie sa nielen mäsa, ale i dovolených a príjemných vecí? Premýšľajme, čím môžeme obohatiť stretnutia s ľuďmi.
Prijmite niekoľko svedectiev tých, ktorým stretnutia s Ježišom zmenili život. „Pôst prežitý s Ježišom je začiatkom môjho nového života. Zbavil som sa nepríjemného zlozvyku.” Iný hovorí, že počas pôstu sa učil počúvať Ježiša a dnes už nemá ťažkosti počúvať aj iných: „Ježiš ma naučil v pravý čas vedieť mlčať i hovoriť.” Žena v rokoch sa po veľkonočnej sviatosti zmierenia vrátila k manželovi a deťom.
Počúvať Boha vo svojom srdci a urobiť všetko, čo žiada, je náročné. Boh však bohato odmeňuje dobrú vôľu človeka. Na stretnutie, ku ktorému všetci v hodine smrti smerujeme, sa v tomto pôstnom období chceme pripraviť úprimným stretávaním sa s trpiacim Božím Synom.

(Katolícke noviny 2004)

12.06.2003 | Čítanosť(2861)
Lk 9, 37-50
12.06.2003 | Čítanosť(2644)
Lk 9, 1-9


© 2003 - 2015 Miron Keruľ - Kmec
Stránka je umiestnená na WebGlobe.
webdizajn
Computer and internet Computer and internet