19.december 2018

     MENU

Úvod
YouTube
Kontakt


Vyhľadávanie v archíve: fulltextové vyhľadávanie (aj v tele textu)


Vyhľadávanie v Svätom Písme:
     FACEBOOK

     NA ZAMYSLENIE

    „Jednoduchosť srdca vzbudzuje smäd po absolútne. To znamená, že nás upriamuje na absolútno, i keď žijeme vo svete, do ktorého nás Boh postavil. Neutekáme pritom pred protivenstvami ani pred hranicami našej prirodzenosti a povahy, len zostávame zameraní na absolútno. Všetko usporadúvame podľa toho, čo stanovil Boh.”

~PHILIPPE MADRE~

28.11.2006 - Prof. ThDr. Dr. Ľubomír Stanček PhD. CM.
čítanosť899 reakcie0
(Share 237 0)


Téma: Stretnutie / Lk 9, 28b-36

Archív

Túžime sa s niekým stretnúť? Chce sa niekto stretnúť s nami? Náhody neexistujú. Dovoľme Bohu, aby sa s nami stretol.
Keď Ježiš „vzal so sebou Petra, Jána a Jakuba a vystúpil na vrch modliť sa” (Lk 9, 28), apoštoli nevedeli, že budú svedkami Ježišovho stretnutia s Mojžišom a Eliášom. Vtedy boli oslovení: „Toto je môj vyvolený Syn, počúvajte ho!” (Lk 9, 35).
Je čas vystúpiť na vrch. Rozmanitým spôsobom sme počas pôstneho obdobia všetci pozývaní na stretnutie s Ježišom. Podstatné je, že sa chceme s Božím Synom stretnúť. Nájsť si čas na toto stretnutie môže spočiatku spôsobovať ťažkosti. Veľmi rýchlo však spoznáme, že nás obohacuje.
Istý môj priateľ si spomína: „Po absolvovaní základnej vojenskej služby som sa ocitol na križovatke svojej viery. Vedomosti o viere som mal slabé. Rady rodičov u mňa vyvolávali pravý opak. No - ani neviem prečo - majster, ku ktorému som nastúpil do zamestnania, mi raz na začiatku pôstu povedal: Modli sa za seba celý pôstny čas a vykonaj si spoveď. Poslúchol som. Na Veľkú noc v tom roku do smrti nezabudnem. Spoznal som silu, ktorú dáva stretnutie s Ježišom. On zmenil môj život. Každý rok sa teším na pôst, najmä na spoločné modlitby krížovej cesty, ktoré ma najlepšie pripravia na stretnutie so zmŕtvychvstalým Ježišom.”
Vyskúšajme, či sa dokážeme viac a pravidelne stretávať s Ježišom pri modlitbe. Vieme si predstaviť tento čas ako vedomé a dobrovoľné zriekanie sa nielen mäsa, ale i dovolených a príjemných vecí? Premýšľajme, čím môžeme obohatiť stretnutia s ľuďmi.
Prijmite niekoľko svedectiev tých, ktorým stretnutia s Ježišom zmenili život. „Pôst prežitý s Ježišom je začiatkom môjho nového života. Zbavil som sa nepríjemného zlozvyku.” Iný hovorí, že počas pôstu sa učil počúvať Ježiša a dnes už nemá ťažkosti počúvať aj iných: „Ježiš ma naučil v pravý čas vedieť mlčať i hovoriť.” Žena v rokoch sa po veľkonočnej sviatosti zmierenia vrátila k manželovi a deťom.
Počúvať Boha vo svojom srdci a urobiť všetko, čo žiada, je náročné. Boh však bohato odmeňuje dobrú vôľu človeka. Na stretnutie, ku ktorému všetci v hodine smrti smerujeme, sa v tomto pôstnom období chceme pripraviť úprimným stretávaním sa s trpiacim Božím Synom.

(Katolícke noviny 2004)

12.06.2003 | Čítanosť(2922)
Lk 9, 37-50
12.06.2003 | Čítanosť(2702)
Lk 9, 1-9


© 2003 - 2015 Miron Keruľ - Kmec
Stránka je umiestnená na WebGlobe.
webdizajn
Computer and internet Computer and internet