13.december 2018

     MENU

Úvod
YouTube
Kontakt


Vyhľadávanie v archíve: fulltextové vyhľadávanie (aj v tele textu)


Vyhľadávanie v Svätom Písme:
     FACEBOOK

     NA ZAMYSLENIE

    „Ruženec je osobitne dôležitý pre tých, ktorí sa zaoberajú duševnou prácou alebo štúdiom, lebo toto zdanlivo monotónne prihováranie sa detí svojej Matke ničí všetky zárodky domýšľavosti a pýchy.”

~SV. JOSEMARÍA ESCRIVÁ~

28.11.2006 - Prof. ThDr. Dr. Ľubomír Stanček PhD. CM.
čítanosť1017 reakcie0
(Share 258 0)


Téma: Navzájom sa potrebujeme / Lk 5, 1-11

Archív

Aj vy to poznáte? Niekto nás „podržal nad vodou” a nemôžeme na to zabudnúť. Ten človek má v našom srdci čestné miesto. Stačilo pár slov, jediný pohľad, jemný dotyk ruky... A zrazu sme sa necítili sami, nastala zmena. Slnko vyšlo spoza mrakov. Život sme objavili v iných hodnotách. Prečo nám dnes pri takej spomienke vypadnú slzy?
Na pohreb starého pána učiteľa prišla nielen celá dedina, ale prišli aj takí, ktorí chodievajú domov iba na sviatky. Vďačnosť im pri jeho rakve vtlačila slzy do očí. Žil pre nich, pre svoje povolanie pedagóga.
Dostal som list s prosbou, aby som odslúžil ďakovnú svätú omšu za podnikateľa. List napísali jeho zamestnanci. Spomínali, že prevádzka sa dostala do ťažkostí. Majiteľ vraj viac ako pre seba podnikal kroky kvôli nim, aby ich rodiny mali z čoho žiť. V liste stálo: „Prosíme Pána Boha, aby mu naďalej žehnal.” Byť človekom a kresťanom nie je také ľahké. Boh nás však k tomu vyzýva.
Ježiš povedal Šimonovi po rybolove: „,Neboj sa, odteraz budeš loviť už ľudí.’ A keď pritiahli lode k brehu, opustili všetko a išli za ním” (Lk 5, 10-11).
Zmenilo sa od Kristových čias niečo v láske k blížnemu? Podržať niekoho nad vodou je ľudské a kresťanské. Nie je to aj naše poslanie?
Žiakom sa začína nový školský polrok a študentom nový semester. Život každému z nás prináša nový začiatok. Odložme strach, predsudky, vypočítavosť a začnime ako apoštol Peter - ryby a siete zamenil za ohlasovanie evanjelia Židom.
Kardinál Jozef Tomko viackrát vyzval Slovensko, aby ponúklo svetu misionárov. Slovenskí misionári robia dobré meno národu i Cirkvi. Veriaci rodičia by si mali uvedomiť, že ich deti by sa nemali postarať len o nich v starobe, ale mali by ich ponúknuť Cirkvi vo svete ako misionárov.
Rehoľná sestra si spomína, ako sa v rodine modlievali namiesto klasických päť ružencových desiatkov ešte jeden navyše. Rodičia deťom neprezradili prečo. „Dnes viem, že šiesty desiatok bola ponuka Bohu, aby sa jedno z ich detí ak je to Božia vôľa, zasvätilo Bohu,” vysvetľuje rehoľníčka.
Každý z nás sa môže modlitbou, obetou, životom angažovať za rozšírenie Božieho kráľovstva na zemi. Navzájom sa potrebujeme.

(Katolícke noviny 2004)

12.06.2003 | Čítanosť(2606)
Lk 5, 1-11
12.06.2003 | Čítanosť(2589)
Lk 5, 27-39
12.06.2003 | Čítanosť(2316)
Lk 5, 12-16


© 2003 - 2015 Miron Keruľ - Kmec
Stránka je umiestnená na WebGlobe.
webdizajn
Computer and internet Computer and internet