14.december 2018

     MENU

Úvod
YouTube
Kontakt


Vyhľadávanie v archíve: fulltextové vyhľadávanie (aj v tele textu)


Vyhľadávanie v Svätom Písme:
     FACEBOOK

     NA ZAMYSLENIE

    Samozrejme, že Boh rešpektuje slobodu človeka a môžu sa nájsť takí ľudia, ktorí nebudú chcieť obrátiť svoje oči k Pánovmu svetlu. Ale milosť, ktorú Ježiš Kristus túži rozliať po zemi, je omnoho mocnejšia, omnoho hojnejšia a omnoho štedrejšia. Poslúži si – teraz ako predtým – spoluprácou apoštolov, ktorých si sám vybral, aby niesli jeho svetlo do všetkých kútov sveta.

~A. del Portillo ~

22.11.2006 -
čítanosť602 reakcie0
(Share 193 0)


Téma: Lk 15, 22-24

Archív

      Otec mu znovu dáva majetok, aj keď nežiadaný, hoci už raz o jeho polovicu vďaka márnivosti tohto syna prišiel. Namiesto toho, aby ho potrestal, aby mu nedôveroval, opäť do neho investuje - ide mu v ústrety. Otec nehľadí na svoju škodu ani na stav svojho syna, ani na jeho minulosť, ale na zázrak návratu syna. A návrat akéhokoľvek márnotratného syna je takým zázrakom, pred ktorým všetko naše bohatstvo stráca svoj lesk a pôvab. Ak je pre Pána Boha náš návrat takou vzácnosťou, mal by snáď byť návrat našich blížnych k nám niečím menším?
      Mladší syn prežil svoju vlastnú smrť. Syn zomrel tým, že odišiel od Otca, že všetko stratil, že prežil najhlbšie poníženie. Stratil sám seba - svoju totožnosť, svoju hodnotu a sebaúctu, prestal si sám seba vážiť - vo svojich očiach sa stal nikým. Pre ľudí prestal existovať, prestal pre nich byť človekom. Je na tom tak zle, že si už sám nie je schopný pomôcť. Ak neskôr Pavel hovorí o vyzlečení starého človeka (Kol 3,9.10), o pochovaní v Kristovu smrť (Rim 6,4-6), o ukrižovaní s Kristom (Gal 2,20), potom má na mysli zrejme to, o čom sme hovorili v nádeji, že ani smrť nás nemôže odlúčiť od lásky Kristovej (R 8,38). Možno práve smrť, ako ju prežil mladší syn, je nevyhnutným predpokladom onoho: „už nežijem ja, ale žije vo mne Kristus“.

12.06.2003 | Čítanosť(2372)
Lk 15, 11-32
12.06.2003 | Čítanosť(1925)
Lk 15, 1-10


© 2003 - 2015 Miron Keruľ - Kmec
Stránka je umiestnená na WebGlobe.
webdizajn
Computer and internet Computer and internet