23.jún 2018

     MENU

Úvod
YouTube
Kontakt


Vyhľadávanie v archíve: fulltextové vyhľadávanie (aj v tele textu)


Vyhľadávanie v Svätom Písme:
     FACEBOOK

     NA ZAMYSLENIE

    V niektoré dni je pre teba bohoslužba ťažká. Usiluj sa potom ponúknuť svoje telo, lebo už tvoja prítomnosť je znamením túžby, ktorú momentálne nemôžeš uskutočniť, túžby chváliť svojho Pána. Ver, že Kristus je v tebe prítomný aj keď to práve nijako nepociťuješ.

~Roger Schuz~

22.11.2006 -
čítanosť780 reakcie0
(Share 182 0)


Téma: Lk 15, 20

Archív

      Príbeh márnotratného syna je príbehom o veľkej prehre a strate, o prekvapujúcej vnútornej premene, ktorá je úzko spätá práve s prehrou a neúspechom. Je to príbeh o prijatí neúspechu a vyrovnaní sa s ním. O „nehodení flinty do žita“, o nevzdávaní sa. Je to príbeh tých, ktorí to už skúsili inak, bez záväzkov a bez autority, a ktorí na konci tejto cesty našli otvorenú náruč cirkvi, ktorá bola pripravená na ich prijatie a z ich návratu sa úprimne a spontánne radovala. Nie je to rozprávka. Len na mne záleží, či sa bude mať kam vrátiť môj brat (syn, dcéra, žena...), ktorý si pokazil život a nevie si rady.
      Otec svojho mladšieho syna nehľadá, ale očakáva ho a ide mu v ústrety. Beží mu oproti a nehodlá nijako vychutnať jeho poníženie. Nepripomína krivdu a nevymeriava dlhy. Bez zbytočných scén vracia tak svojmu zničenému synovi ľudskú podobu.
      Stretnutie Boha s človekom je možné len tam, kde človek sám seba vníma ako syna, ktorý prehral, sklamal, je zranený, vyčerpaný a ktorému nezostáva v živote iná nádej. K Otcovi sa však vracia iný syn, než od neho odišiel. Syn, ktorý si už vôbec nič nenárokuje - ba ani svoje synovstvo, nekalkuluje, nechce mať zo stretnutia prospech a úžitok. Syn, ktorý už nič nemá a spolieha sa len na Otcovu lásku. Syn, ktorý o sebe stratil ilúzie a premárnil život, má jedinú túžbu - byť s Otcom.

12.06.2003 | Čítanosť(2275)
Lk 15, 11-32
12.06.2003 | Čítanosť(1858)
Lk 15, 1-10


© 2003 - 2015 Miron Keruľ - Kmec
Stránka je umiestnená na WebGlobe.
webdizajn
Computer and internet Computer and internet