24.máj 2019

     MENU

Úvod
YouTube
Kontakt


Vyhľadávanie v archíve: fulltextové vyhľadávanie (aj v tele textu)


Vyhľadávanie v Svätom Písme:
     FACEBOOK

     NA ZAMYSLENIE

    „Človek je starý vtedy, keď má väčšiu radosť z minulosti ako z budúcnosti.”

~JOHN KNITTEL~

20.06.2003 - Miron
čítanosť2306 reakcie0
(Share 413 0)


Téma: Duchovný život / Vianoce

Myšlienky... 326/2001

      Do Vianoc ešte ostáva pár dní. Aspoň podľa kalendára... Pre mňa Vianoce začali už dnes, pretože dnes som dostal nádherný vianočný dar. Čo to bol za dar? Dostal som e-mail od svojej bývalej spolužiačky zo strednej školy. Je to už veľa rokov, čo sme sa nevideli. Našla moju stránku na webe a ozvala sa... Medzi iným napísala aj o tom, že našla Boha a usiluje sa kráčať za ním...
      A tieto slová boli pre mňa veľkým darom. Nie len preto, že mám radosť nad týmto obrátením, ale preto, že táto správa prišla v čase, keď som takmer prepadol malomyseľnosti pri pohľade na všetky tie znaky ľudskej ľahostajnosti a absencie lásky k Bohu, ktoré som intenzívne vnímal v posledných dňoch. Myslím si, že to nie je „náhoda“, že sa ozvala práve teraz. Myslím si, že to bolo Božie riadenie, ktoré mi pomohlo oslobodiť sa od pochmúrneho pohľadu na svet.
      Zaujímavá je aj iná skutočnosť. Moja bývala spolužiačka bola obdarovaná. Dostala dar viery. A samotná správa o obdarovaní sa stala darom. Obdarovaný som bol ja. Myslím, že tu niekde je ukrytý návod na tie najlacnejšie a najkrajšie vianočné darčeky. Stačí povedať blízkym o tom, čo sa odohráva v našom srdci: „Dnes som znovu povedal Ježišovi svoje áno.“ Alebo: „V srdci cítim veľkú radosť z Božej prítomnosti.“ Alebo: „Chválim Pána za všetky dobrodenia, ktoré mi preukázal.“ Toto zverejnenie „stavu“ našej duše – i keď to vnímame ako osobný dar – môže sa stať darom pre druhého.
      Skúsme to! Skúsme darovať blížnemu osobnú skúsenosť s Bohom.
27.05.2011 | Čítanosť(4645)
Téma: Človek / Duchovný život
27.06.2003 | Čítanosť(3185)
Duchovný život


© 2003 - 2015 Miron Keruľ - Kmec
Stránka je umiestnená na WebGlobe.
webdizajn
Computer and internet Computer and internet