21.január 2019

     MENU

Úvod
YouTube
Kontakt


Vyhľadávanie v archíve: fulltextové vyhľadávanie (aj v tele textu)


Vyhľadávanie v Svätom Písme:
     FACEBOOK

     NA ZAMYSLENIE

    Otvorte oči a hľadajte, kde nejaký človek potrebuje trochu času, trochu spolucítenia, trochu spoločnosti, trochu opatery. Je to možno niekto osamelý, zatrpknutý, chorý, nešikovný, pre ktorého môžeš niečím byť. Je to možno starec alebo dieťa. Nenechaj sa zastrašiť, keď musíš čakať alebo experimentovať. Buď pripravený aj na sklamanie. Ukáž sa ľuďom ako človek.

~Albert Schweitzer ~

15.11.2006 -
čítanosť794 reakcie0
(Share 228 0)


Téma: Mk 16, 20

Archív

      Dobre sa káže, keď človek nie je sám. Keď má okolo seba ľudí, ktorí ho povzbudzujú, a keď ho sprevádza Pán svojím Duchom, potom sa dá prejsť všetkými prekážkami.
      Ako radostne a povzbudivo znie správa, že Pán pôsobil s učeníkmi. Kristus neposlal kázať anjelov, poveril touto úlohou svojich učeníkov. Keď Ježišovi nasledovníci poslúchli, aj Boh ich slová potvrdzoval rôznymi znameniami. Stali sa Božími spolupracovníkmi. Spolupracovali s nebesiami na záchrane druhých (a nie, že sa Kristus podieľal na ich akcii záchrany).
      Keď kážeme Božie slovo, nerobíme svoj „biznis“, ale spolupracujeme s Bohom na jeho diele. To je vždy veľkým povzbudením. Boh je garantom úspechu. My však máme verne splniť zverenú úlohu. Pán dokončí svoje dielo i bez nás. Na našej účasti však predsa záleží. Len v spolupráci s Kristom totiž okúsime radosť zo spoločenstva s ním, z prítomnosti na tomto úžasnom Božom diele a ochutnáme jeho obohacujúce požehnanie.
      “Mať rád ľudí a milovať ľudí, to je celé tajomstvo a snáď jediný recept na šťastie.“ J. Werich

23.04.2007 | Čítanosť(1151)
Téma: Jn 19, 25 / Mk 16, 1
12.06.2003 | Čítanosť(2631)
Mk 16, 1-20


© 2003 - 2015 Miron Keruľ - Kmec
Stránka je umiestnená na WebGlobe.
webdizajn
Computer and internet Computer and internet