20.jún 2018

     MENU

Úvod
YouTube
Kontakt


Vyhľadávanie v archíve: fulltextové vyhľadávanie (aj v tele textu)


Vyhľadávanie v Svätom Písme:
     FACEBOOK

     NA ZAMYSLENIE

    Radosť človeka, ktorá vyplýva z dobrého svedomia, podobá sa raju. Každý, kto si praje opravdivý pokoj, ktorý je sľúbený kresťanom po tomto živote, môže ho ochutnať už tu, uprostred najtrpkejších okolností pozemského života, keď budeš držiavať prikázania toho, ktorý ho prisľúbil. Skoro poznáš, že ovocie spravodlivosti je oveľa sladšie ako ovocie hriechu. Dokonalejšie a radostnejšie budeš sa tešiť s dobrým svedomím uprostred horkých ťažkostí, než so zlým svedomím v bujných rozkošiach.

~sv. Augustín~

15.11.2006 - Miron
čítanosť622 reakcie0
(Share 158 0)


Téma: Mk 15, 24

Archív

      Ako často sa ľudia chcú priživiť na nešťastí druhého. Chcú si uchmatnúť, čo sa dá. Vo chvíli Ježišovho najväčšieho pokorenia rímski vojaci losovali o to málo, čo mu zostalo. Kristus z ľudskej stránky už nemal nič, a predsa nám daroval všetko tým, že za nás položil svoj život.
      Rímski vojaci Krista ukrižovali. Boží Syn visel na golgotskom kríži. Aká krutá, nepochopiteľná scéna! Čím viac o tom premýšľame, tým viac žasneme, že Ježiš bol schopný takej neskonalej lásky. Ako veľmi mu na nás záležalo! Aké možnosti v nás videl! „Kristus zomrel za nás, keď sme boli ešte hriešnici.“ (Rim 5,8)
      V Ježišovom živote sa naplňuje porekadlo: „Za dobrotu na žobrotu.“ Ale toto dávanie sa, je vlastne jeho víťazstvom. Silou lásky nás premáha. Spoznávame, že existujú hodnoty, pre ktoré má cenu žiť, že je tu niekto, pre koho môžeme obetovať všetko, pretože je taký jedinečný a dobrý, že len uňho a s ním stojí za to žiť. Len s ním je dobre!
      “Ušľachtilosť dobytka sa zakladá na telesnej sile, ušľachtilosť ľudí na riadnej povahe.“ Démokritos

12.06.2003 | Čítanosť(2005)
Mk 15, 33-47
12.06.2003 | Čítanosť(1721)
Mk 15, 1-32


© 2003 - 2015 Miron Keruľ - Kmec
Stránka je umiestnená na WebGlobe.
webdizajn
Computer and internet Computer and internet