19.október 2018

     MENU

Úvod
YouTube
Kontakt


Vyhľadávanie v archíve: fulltextové vyhľadávanie (aj v tele textu)


Vyhľadávanie v Svätom Písme:
     FACEBOOK

     NA ZAMYSLENIE

    Nečistí duchovia nemôžu poznať naše myšlienky. Môžu si len domýšľať buď na základe viditeľných znakov, alebo tým, že skúmajú naše sklony, naše slová a veci, ktorým nevenujeme svoju pozornosť. Naproti tomu to, čo sme nevyjadrili navonok, čo zostáva v hĺbke našich duší, je pre nich úplne nedostupné. Ani myšlienky, ktoré nám sami ponúkajú, ani náš súhlas s nimi, ani reakcia, ktorú v nás vyvolávajú, im pre samotnú podstatu našej duše nemôžu byť známe... poznajú ich jedine prostredníctvom našich pohybov a vonkajších prejavov.

~Ján Kasián~

15.11.2006 - Miron
čítanosť670 reakcie0
(Share 175 0)


Téma: Mk 15, 24

Archív

      Ako často sa ľudia chcú priživiť na nešťastí druhého. Chcú si uchmatnúť, čo sa dá. Vo chvíli Ježišovho najväčšieho pokorenia rímski vojaci losovali o to málo, čo mu zostalo. Kristus z ľudskej stránky už nemal nič, a predsa nám daroval všetko tým, že za nás položil svoj život.
      Rímski vojaci Krista ukrižovali. Boží Syn visel na golgotskom kríži. Aká krutá, nepochopiteľná scéna! Čím viac o tom premýšľame, tým viac žasneme, že Ježiš bol schopný takej neskonalej lásky. Ako veľmi mu na nás záležalo! Aké možnosti v nás videl! „Kristus zomrel za nás, keď sme boli ešte hriešnici.“ (Rim 5,8)
      V Ježišovom živote sa naplňuje porekadlo: „Za dobrotu na žobrotu.“ Ale toto dávanie sa, je vlastne jeho víťazstvom. Silou lásky nás premáha. Spoznávame, že existujú hodnoty, pre ktoré má cenu žiť, že je tu niekto, pre koho môžeme obetovať všetko, pretože je taký jedinečný a dobrý, že len uňho a s ním stojí za to žiť. Len s ním je dobre!
      “Ušľachtilosť dobytka sa zakladá na telesnej sile, ušľachtilosť ľudí na riadnej povahe.“ Démokritos

12.06.2003 | Čítanosť(2038)
Mk 15, 33-47
12.06.2003 | Čítanosť(1752)
Mk 15, 1-32


© 2003 - 2015 Miron Keruľ - Kmec
Stránka je umiestnená na WebGlobe.
webdizajn
Computer and internet Computer and internet