19.august 2018

     MENU

Úvod
YouTube
Kontakt


Vyhľadávanie v archíve: fulltextové vyhľadávanie (aj v tele textu)


Vyhľadávanie v Svätom Písme:
     FACEBOOK

     NA ZAMYSLENIE

    Čo je strašnejšie ako peklo? A nič nie je užitočnejšie ako bázeň pred ním, pretože bázeň z pekla nám prinesie veniec večného kráľovstva. Kde je bázeň pred peklom, tam niet závisti. Kde je bázeň pred peklom, tam nevíťazí láska k peniazom. Kde je bázeň pred peklom, tam hnev uhasína, žiadostivosť je premožená, nerozumná vášeň vykorenená. A ako v dome neustále ozbrojeného vojaka sa neodváži objaviť ani zločinec, ani zlodej, ani nijaký zlosyn. Ak bázeň pred peklom ovládne našu dušu, to ani jedna z prízemných vášni nemôže nás opantať, ale všetky vyliezajú a utekajú, súc naháňané zo všetkých strán silou bázne. Nič tak rýchlo nevykoreňuje hriech a čnostiam nepomáha k rastu ako stála bázeň pred peklom. Ten, kto nežije v bázni, nemôže získať čnosti a rovnako, kto žije v bázni, nemôže zhrešiť.

~sv. Ján Zlatoústy~

15.11.2006 -
čítanosť738 reakcie0
(Share 188 0)


Téma: Mk 14, 31

Archív

      Peter Krista miloval a vo svojom nadšení išiel za ním. Bol ochotný pre neho urobiť čokoľvek, nepoznal však sám seba. Nevedel, aká krehká je hriešna ľudská prirodzenosť a zlyhal. To prežili aj všetci jeho kolegovia, aj keď nie tak dramaticky ako on.
      Keď nasledujeme Krista, nestačí len nadšenie a veľké slová. Nie je totiž v našich silách byť mu verní za každých okolností. Keď prídu ťažkosti/strach, nepohoda alebo naopak bohatstvo a pohodlie, potom sa silne ozýva naša stará prirodzenosť. Len Boh nám môže dať víťazstvo nad rôznymi pokušeniami a pomôcť, aby sme boli poslušní. Len premena našej bytosti v moci Ducha Svätého nás môže previesť cez rôzne zvádzajúce situácie.
      Peter si príliš veril. Zabudol, že bojuje so silnejším nepriateľom a že na víťazstvo potrebuje duchovnú výzbroj. Tú dáva Boh tým, ktorí o ňu prosia. Život je ťažký a náročný zápas. Nasledovanie Krista sa však v spoločenstve s ním stáva radosťou.
      “Žiadny človek nie je taký múdry, aby vedel o všetkom zle, ktoré koná.“ F. de la Rochefoucauld

12.06.2003 | Čítanosť(1934)
Mk 14, 26-42
12.06.2003 | Čítanosť(1867)
Mk 14, 66-72
12.06.2003 | Čítanosť(1854)
Mk 14, 43-65


© 2003 - 2015 Miron Keruľ - Kmec
Stránka je umiestnená na WebGlobe.
webdizajn
Computer and internet Computer and internet