15.február 2019

     MENU

Úvod
YouTube
Kontakt


Vyhľadávanie v archíve: fulltextové vyhľadávanie (aj v tele textu)


Vyhľadávanie v Svätom Písme:
     FACEBOOK

     NA ZAMYSLENIE

    Zatiaľ čo pre Cirkev je veľmi súrny vonkajší apoštolát, tak potrebný v našich dňoch, ona predsa pripisuje väčšiu dôležitosť kontemplácií, a to v našej dobe, keď sa priveľmi zdôrazňuje vonkajšia činnosť. A naozaj, opravdivý apoštolát pozostáva práve v účasti na Kristovom diele. Ale táto účasť je nemožná bez intenzívneho ducha modlitby a obety.

~Ján XXIII.~

04.11.2006 -
čítanosť1036 reakcie0
(Share 236 0)


Téma: Mk 8, 34

Archív

      Ísť za Kristom znamená sebazaprenie a to ide ruka v ruke s obeťou. Všetko hodnotné a krásne v živote je založené na obeti. Nasledovať Krista znamená brať na seba denne svoj kríž.
      Ježiš nesľúbil svojim nasledovníkom ľahký život. Viera nie je magický prútik, ktorého švihnutím sa razom všetko zmení a problémy zmiznú. Kristus však sľubuje, že v skúškach života, uprostred chodenia s ním nás bude sprevádzať, posilňovať, pomáhať niesť náš kríž a dávať nám svoj pokoj a radosť. Nemôže však za nás rozhodnúť, či pôjdeme za ním. Rozhodnutie musíme urobiť my. Len on nám však môže dať silu nasledovať ho.
      Lekár jej povedal, že nebude nikdy chodiť. „Ty budeš chodiť, ty to dokážeš.“ povedala jej mamička. Wilma Rudolphová sa narodila nedonosená a nikto nedúfal, že prežije. Ako štvorročná zostala po ťažkej chorobe chromá na ľavú nohu. Deväťročná odložila barly a učila sa chodiť bez nich. V trinástich sa zapísala do rytmiky a v tom istom roku sa rozhodla, že skúsi aj behať. Začala pretekať, ale počas niekoľkých rokov v každom preteku dobehla ako posledná. Všetci ju odrádzali. Ale jedného dňa pretek vyhrala, po ňom ďalší a ďalší. Nakoniec táto dievčina, ktorá nemala nikdy chodiť, získala na olympijských hrách tri zlaté medaily. Nadšený a dojatý svet ju poznal pod menom Čierna gazela.
      „Najviac dáš tomu, komu dáš nádej.“ O. F. Babler

12.06.2003 | Čítanosť(2862)
Mk 8, 31 - 9, 1
12.06.2003 | Čítanosť(2742)
Mk 8, 10-21
12.06.2003 | Čítanosť(2461)
Mk 8, 22-30


© 2003 - 2015 Miron Keruľ - Kmec
Stránka je umiestnená na WebGlobe.
webdizajn
Computer and internet Computer and internet