18.august 2018

     MENU

Úvod
YouTube
Kontakt


Vyhľadávanie v archíve: fulltextové vyhľadávanie (aj v tele textu)


Vyhľadávanie v Svätom Písme:
     FACEBOOK

     NA ZAMYSLENIE

    „Keď vidíš, že tvoj blížny hreší, nehľaď len na tento hriech, ale uváž, čo dobrého doteraz urobil. Ak budeš na neho pozerať týmto spôsobom, zrazu poznáš, že je lepší ako ty. Takto ho budeš posudzovať na základe všetkých činov, a nielen ich častí.”

~SV. BAZIL VEĽKÝ ~

04.11.2006 -
čítanosť836 reakcie0
(Share 178 0)


Téma: Mk 5, 19

Archív

      Uzdravený posadnutý prosil Ježiša, aby s ním smel zostať. Túžil po jeho prítomnosti a spoločenstve s ním. Ježiš mu to však nedovolil. Prikázal mu, aby šiel k svojej rodine a rozprával svojim príbuzným a priateľom, čo úžasné pre neho Pán urobil.
      Keď prežijeme Božie zľutovanie nad nami, je nám pri Kristovi dobre. On nás potom posiela, aby sme išli k svojim najbližším a rozprávali im, aké divy s nami Boh urobil.
      Tí, ktorí majú ako prví zbadať zmenu v tvojom živote, sú tvoji najbližší. Ak nie si kresťanom doma, nie si ním nikde. Keď sme uverili Bohu, druhým sa s nami musí žiť lepšie. Ale ak sa s nami nežije radostnejšie, potom nie je s naším náboženstvom a nasledovaním Krista niečo v poriadku. Okúsili sme zľutovanie, preto sa zľutujme nad chybami druhých. Buďme tolerantní a snažme sa ustúpiť.
      „Kritika bez lásky je meč, ktorý len zdanlivo mrzačí druhých, v skutočnosti však mrzačí vlastné srdce.“ Ch. Morgenstern

12.06.2003 | Čítanosť(2907)
Mk 5, 1-20
12.06.2003 | Čítanosť(1947)
Mk 5, 21-43


© 2003 - 2015 Miron Keruľ - Kmec
Stránka je umiestnená na WebGlobe.
webdizajn
Computer and internet Computer and internet