23.október 2018

     MENU

Úvod
YouTube
Kontakt


Vyhľadávanie v archíve: fulltextové vyhľadávanie (aj v tele textu)


Vyhľadávanie v Svätom Písme:
     FACEBOOK

     NA ZAMYSLENIE

    Aby kazateľ dosiahol tú Božiu pomoc, ktorá vie vykonať všetko, musí si navyknúť Boha o to vrúcne prosiť, najmä v hodine najsvätejšej obety. Ešte skôr než vyjde na kazateľnicu a začne kázať, nech sa z hĺbky svojho srdca modlí za seba a za svojich poslucháčov, aby Svätý Duch, bez ktorého by každá reč kazateľa bola neúspešná, hovoril k poslucháčom...

~P. Segneri ~

04.11.2006 -
čítanosť857 reakcie0
(Share 183 0)


Téma: Mk 5, 19

Archív

      Uzdravený posadnutý prosil Ježiša, aby s ním smel zostať. Túžil po jeho prítomnosti a spoločenstve s ním. Ježiš mu to však nedovolil. Prikázal mu, aby šiel k svojej rodine a rozprával svojim príbuzným a priateľom, čo úžasné pre neho Pán urobil.
      Keď prežijeme Božie zľutovanie nad nami, je nám pri Kristovi dobre. On nás potom posiela, aby sme išli k svojim najbližším a rozprávali im, aké divy s nami Boh urobil.
      Tí, ktorí majú ako prví zbadať zmenu v tvojom živote, sú tvoji najbližší. Ak nie si kresťanom doma, nie si ním nikde. Keď sme uverili Bohu, druhým sa s nami musí žiť lepšie. Ale ak sa s nami nežije radostnejšie, potom nie je s naším náboženstvom a nasledovaním Krista niečo v poriadku. Okúsili sme zľutovanie, preto sa zľutujme nad chybami druhých. Buďme tolerantní a snažme sa ustúpiť.
      „Kritika bez lásky je meč, ktorý len zdanlivo mrzačí druhých, v skutočnosti však mrzačí vlastné srdce.“ Ch. Morgenstern

12.06.2003 | Čítanosť(2927)
Mk 5, 1-20
12.06.2003 | Čítanosť(1964)
Mk 5, 21-43


© 2003 - 2015 Miron Keruľ - Kmec
Stránka je umiestnená na WebGlobe.
webdizajn
Computer and internet Computer and internet