25.máj 2019

     MENU

Úvod
YouTube
Kontakt


Vyhľadávanie v archíve: fulltextové vyhľadávanie (aj v tele textu)


Vyhľadávanie v Svätom Písme:
     FACEBOOK

     NA ZAMYSLENIE

    Ježiš pred Herodesom: nezabudnuteľná situácia vytrvalého Božieho mlčania pred človekom, ktorý chce prinútiť Boha, aby prehovoril; ktorý ho chce zneužiť na náboženskú senzáciu.

~HANS URS VON BALTHASAR~

20.06.2003 - Miron
čítanosť862 reakcie0
(Share 194 0)


Téma: Sväté písmo / Hebr 4, 1-13

Myšlienky... 314/2001

      Zo skúsenosti poznáme silu ľudského slova. Nie je to len zvuk, pomocou ktorého sa dorozumievame, ale je aj nositeľom určitej sily. Vieme dobre, ako môže slovo hlboko raniť i silno povzbudiť. Na začiatku každej vojny boli slová, ktoré roznecovali nenávisť a vášne. Ľudské slovo je silné. Aké silné je potom Božie slovo, ktoré platí večne?
      Božie slovo je plné života a svetla. Uzdravuje chorých, kriesi mŕtvych, vyháňa diabla, stáročia riadi Cirkev, mení životy ľudí, stojí za každým dobrým dielom. Božie slovo nás bude súdiť. Podľa neho bude otestovaný náš život. Za Božím slovom stojí moc všemohúceho Boha.
      Božie slovo vchádza do nášho života. Nemožno ho iba vziať na vedomie, musíme k nemu zaujať postoj, musíme na toto Slovo odpovedať. Nemôžeme hrať pred Bohom divadlo, nemôžeme Bohu niečo predstierať. Boh nás dokonalé pozná, vie o tých najjemnejších záchvevoch našej duše a tak vie i o našom prijatí, či neprijatí jeho slova.
      Zaiste viete o obrátení sv. Antona pustovníka. Vošiel raz do chrámu a počul slová sv. evanjelia: „Ešte jedno ti chýba. Predaj všetko, čo máš, rozdaj chudobným a budeš mať poklad v nebi. Potom príď a nasleduj ma.“ (Lk 18, 22). Sv. Anton na tieto slová odpovedal obrátením svojho života a vytrvalým nasledovaním Krista.
      Jedinou správnou reakciou na Božie slovo je obrátenie a nasledovanie Božej vôle.
29.03.2006 | Čítanosť(1666)
Téma: Sväté písmo
12.06.2003 | Čítanosť(1741)
Hebr 4, 1-16


© 2003 - 2015 Miron Keruľ - Kmec
Stránka je umiestnená na WebGlobe.
webdizajn
Computer and internet Computer and internet