20.jún 2018

     MENU

Úvod
YouTube
Kontakt


Vyhľadávanie v archíve: fulltextové vyhľadávanie (aj v tele textu)


Vyhľadávanie v Svätom Písme:
     FACEBOOK

     NA ZAMYSLENIE

    Kým je čas, navštevujme Krista, starajme sa o Krista, živme Krista, obliekajme Krista, pritúľme Krista, uctievajme Krista, ale nielen pozvaním k stolu, ako niektorí, ani voňavými olejmi ako Mária... Ale pretože Pán všetkého chce milosrdenstvo, a nie obetu, a pretože zľutovanie prevyšuje myriady tučných baránkov, preukazujme mu milosrdenstvo v chudobných a v tých, čo sú dnes pritlačení k zemi, aby nás, až odtiaľto odídeme, prijali do večných príbytkov v tom istom Kristovi, našom Pánovi.

~sv. Gregor Nazianzský~

30.10.2006 -
čítanosť772 reakcie0
(Share 179 0)


Téma: Mk 2, 20

Archív

      Zmyslom pôstu je vzdať sa všetkého, čo by nám bránilo v úzkom spoločenstve s Bohom. Učeníci žili v priamom styku s Kristom (ženíchom), preto nebolo treba, aby sa postili. Keď od nich odíde, budú sa postiť aj oni, pretože tým ukážu, že im záleží na priateľstve s Kristom a sú ochotní sa preňho všetkého vzdať. Zrieknuť sa jedla je len vonkajším prejavom toho, čo sa má odohrávať vo vnútri.
      Keď Ježiš príde po druhýkrát na túto zem, potom pôst prestane mať zmysel. Budeme mať s Ježišom stále spoločenstvo a nebude treba pôstom zápasiť o jeho prítomnosť. Nezostane nič, čoho by sme sa mali vzdať. Budeme sa tešiť z priameho priateľstva s ním.
      V medziobdobí musíme nasadiť všetky sily na nasledovanie Krista. Treba odstrániť prekážky a byť stále naladený na duchovnú frekvenciu. Na to slúži okrem iného aj pôst. Nie je to prostriedok na predvádzanie zbožnosti. Je to niečo, čo nás pokoruje a uschopňuje na službu Bohu.
Ide ti v živote o osobný vzťah s Kristom? Si ochotný sa pre neho vzdať všetkého, čo ti bráni nasledovať ho celým srdcom?
      „Utopiť sa je možné aj vo víre života." V. Richter

12.06.2003 | Čítanosť(2761)
Mk 2, 18-28
12.06.2003 | Čítanosť(2512)
Mk 2, 1-12
12.06.2003 | Čítanosť(2458)
Mk 2, 13-17


© 2003 - 2015 Miron Keruľ - Kmec
Stránka je umiestnená na WebGlobe.
webdizajn
Computer and internet Computer and internet