21.október 2018

     MENU

Úvod
YouTube
Kontakt


Vyhľadávanie v archíve: fulltextové vyhľadávanie (aj v tele textu)


Vyhľadávanie v Svätom Písme:
     FACEBOOK

     NA ZAMYSLENIE

    Pokoj sa rodí z pokory. Nič nás tak nekazí ako sebaláska a vlastné preceňovanie. Prečo sme prekvapení, zmätení a netrpezliví, keď vyjde najavo naša nedokonalosť či hriech? Bezpochyby preto, lebo sme sa považovali za dobrých, rozhodných a silných. A keď sa ukáže, že to vôbec nie je pravda a že sme sa ocitli na zemi, cítime sa oklamaní a zmätení, urazení a rozháraní. Keby sme si boli načistom, kto skutočne sme, nežasli by sme nad svojím pádom, ale nad tým, že vôbec dokážeme stáť.

~sv. František Saleský~

30.10.2006 -
čítanosť871 reakcie0
(Share 189 0)


Téma: Mk 2, 5

Archív

      Len Boh môže odpúšťať hriechy. Tu Ježiš koná s autoritou. Ochrnutý bol plný zúfalstva a túžil po uzdravení. Všetky svoje nádeje upieral k Ježišovi. Ale ako sa k nemu dostať? Potreboval ľudí, ktorí tomu tiež budú veriť, aby mu pomohli a nezľakli sa prekážok. Jeho priatelia boli vo svojej viere vynaliezaví. Keď sa ku Kristovi nemohli dostať dverami, spustili chorého dierou v streche doprostred miestnosti priamo pred Ježiša.
      Ježiš odmenou za ich odvahu a vieru povedal ochrnutému to, čo najviac potreboval počuť. Veriaci ľudia sa naňho pozerali zvrchu. Nemali preňho pekného slova či mena. Ježiš ho oslovuje: „Synu." Ako keby mu povedal: „Si môj syn. Si Božie dieťa." Ubezpečuje ho, že jeho hriechy sú odpustené. Táto Ježišova moc je potom pre všetkých pochybovačov viditeľne potvrdená zázrakom uzdravenia ochrnutého.
      Máš aj ty vieru, ktorá druhým pomáha dostať sa ku Kristovi? Z Božej milosti sa dnes môžeš stať takým nástrojom. Odovzdaj sa do Božích rúk a daj sa ním viesť k odkázaným. Buď vynaliezavý.
      „Všade tam, kde je človek, je miesto pre dobrý skutok." Seneca

12.06.2003 | Čítanosť(2808)
Mk 2, 18-28
12.06.2003 | Čítanosť(2562)
Mk 2, 1-12
12.06.2003 | Čítanosť(2515)
Mk 2, 13-17


© 2003 - 2015 Miron Keruľ - Kmec
Stránka je umiestnená na WebGlobe.
webdizajn
Computer and internet Computer and internet