20.september 2018

     MENU

Úvod
YouTube
Kontakt


Vyhľadávanie v archíve: fulltextové vyhľadávanie (aj v tele textu)


Vyhľadávanie v Svätom Písme:
     FACEBOOK

     NA ZAMYSLENIE

    „Už len skutočnosť, že nám Boh poslal do cesty určitú dušu, je známkou, že Boh chce pre ňu niečo urobiť. Nie je to náhoda, ale Boží úmysel. Vo svojom svedomí sme zaviazaní pomôcť. Ak nejaká duša túži po Bohu, má právo dostať prostriedky na to, aby mohla k nemu prísť. Nikto jej nemá prekážať. Pozri sa na kríž a pochopíš, čo pre Ježiša znamená jediná duša.”

~MATKA TERÉZIA~

30.10.2006 -
čítanosť713 reakcie0
(Share 196 1)


Téma: Mk 1, 41

Archív

      Evanjelista Marek rád rozpráva o Ježišových mocných činoch. Mojžišov zákon zakazoval dotýkať sa malomocného. Ježišovi záleží viac na človeku než na vonkajších pravidlách. Malomocný prišiel za ním s otázkou, ktorá pramenila z hlbín jeho duše a z jeho najvnútornejšej potreby. Všetci mu nahovárali, že je veľmi hriešny, pretože je chorý. Vo svojom zúfalstve si nebol istý, či ho Pán Boh môže ešte znovu prijať. Preto jeho bytostná prosba je zároveň aj otázkou: „Ak chceš, môžeš ma očistiť."
      Ježiš pomáha všetkým, ktorí k nemu prídu s pokorou. Pohotovo odpovedá na naše základné potreby. Nikto neodíde naprázdno.
      Ježiš malomocného uistil: „Chcem, buď čistý." A ten bol hneď' (\o je Marekove časté slovo, ktoré zdôrazňuje) uzdravený.
      Keď vyznávaš svoje hriechy, Ježiš je pripravený dotknúť sa ťa svojou uzdravujúcou rukou a povedať ti: „Chcem, buď čistý." Okamžite sa môžeš radovať z odpustenia hriechov. Môžeš si tým byť istý, hoci to nebudeš hneď cítiť. Môžeš pevne veriť, že tvoja minulosť prestala existovať, že si Bohom prijatý, ako keby si nikdy nezhrešil. Si čistý! Také zázraky robí Bon aj dnes -a to hneď.
      „Nie je ťažké robiť veci nové, ale dobré." R. Rolland

12.06.2003 | Čítanosť(3053)
Mk 1, 14-20
12.06.2003 | Čítanosť(2832)
Mk 1, 21-28
12.06.2003 | Čítanosť(2347)
Mk 1, 9-13


© 2003 - 2015 Miron Keruľ - Kmec
Stránka je umiestnená na WebGlobe.
webdizajn
Computer and internet Computer and internet