24.február 2019

     MENU

Úvod
YouTube
Kontakt


Vyhľadávanie v archíve: fulltextové vyhľadávanie (aj v tele textu)


Vyhľadávanie v Svätom Písme:
     FACEBOOK

     NA ZAMYSLENIE

    „Kríž je prítomný vo všetkom a prichádza, keď ho človek najmenej čaká. Nezabúdaj však, že začiatok kríža obyčajne býva i začiatkom účinného pôsobenia.”

~bl. Josemaría Escrivá~

25.10.2006 -
čítanosť1075 reakcie0
(Share 225 0)


Téma: Mt 28, 18

Archív

      Ježiš Kristus je Pán. Vstal z mŕtvych a zjavuje sa, aby povzbudil svojich učeníkov a ubezpečil ich na ceste nasledovania, a predsa aj v tejto chvíli niektorí pochybujú (v. 17). Zjavenie však platí viere.
      Posledné pozemské udalosti Ježiša z Nazaretu boli v znamení posmechu, utrpenia a kríža - až po samotnú potupnú smrť. A zrazu je hrob prázdny. Potom sa s Ním postupne učeníci stretávajú. Pán vstal. Tá novina sa šíri ako blesk a veľkňazi a starší robia všetko pre to, aby tomu nikto neuveril. Radšej rozšíria správu, že ho učeníci ukradli.
      Ale Pán vstal! Ako hovoria v Rusku v čase Veľkej noci: Skutočne vstal! Pozemský Ježiš z Nazaretu sa preukázal ako Pán a Boh. A teraz odchádza do neba. Práve On, ktorý - keď chodil po tejto zemi - slúžil, trpel a žil ako ten posledný, sa teraz zjavuje ako Pán. Pán pánov vyhlasuje svoje panstvo. Zvestuje: Je mi daná všetka moc na nebi aj na zemi. Odchádzam, ale vy sa nemusíte báť. Ja som váš Pán. Môžete sa na mňa vo všetkom spoľahnúť. Neexistuje nič, čo by bolo vyňaté z mojej právomoci. Posielam vás teda s úlohou, ktorú máte splniť skôr, než sa vrátim. Nebojte sa, budem za vami stáť. So všetkou mocou, ktorá je mi daná.
      Ak uverí nasledovník Ježiša Krista vo Vzkrieseného - v to, že Ježiš nie je už len potupeným Mesiášom, ale skutočne aj Kristom, teda Pánom - znamená to vždy úplnú zmenu jeho hodnôt.

12.06.2003 | Čítanosť(10796)
Mt 28, 1-20


© 2003 - 2015 Miron Keruľ - Kmec
Stránka je umiestnená na WebGlobe.
webdizajn
Computer and internet Computer and internet