19.október 2018

     MENU

Úvod
YouTube
Kontakt


Vyhľadávanie v archíve: fulltextové vyhľadávanie (aj v tele textu)


Vyhľadávanie v Svätom Písme:
     FACEBOOK

     NA ZAMYSLENIE

    Nechápem tvoju nerozhodnosť. Keď narazíš na skupinu priateľov, s ktorými sa ťažšie zbližuješ, pretože si ich dlhší čas zanedbával, hneď im uhneš z cesty a myslíš si, že sú mŕtvou záťažou, balastom, ktorý sa prieči tvojim apoštolským predstavám, že ti nemôžu porozumieť.
Ako ti majú rozumieť, keď okrem toho, že ich nemáš rád, že im neslúžiš svojou modlitbou a umŕtvovaním, nikdy sa nesnažíš s nimi rozprávať?

~bl. Josemaría Escrivá~

25.10.2006 -
čítanosť883 reakcie0
(Share 195 0)


Téma: Mt 28, 1-7

Archív

      Dve ženy prichádzajú v piete k hrobu, ale to, čo uvidia, prekoná všetky ich predstavy. Zemetrasenie dokumentuje Boží čin. Ako sa pohli nebesia, keď prišiel Kristus, aby sa stal človekom, tak aj teraz sa deje čosi veľké medzi nebom a zemou. Boží posol zostupuje z neba a zvestuje úžasnú novinu. Pán tu nie je. Bol vzkriesený z mŕtvych. Premohol smrť. Vstal, tak ako povedal. Zvíťazil nad smrťou. Je skutočne Pán. To je vrcholná správa evanjelia. Tu bola dovŕšená záchrana, Golgota a vzkriesenie patria nerozlučne k sebe. Potupený, zmorený, na kríži zomierajúci Mesiáš a vzkriesený Pán - to je náš Spasiteľ. Potupa a poníženie sú cestou k sláve a víťazstvu.
      Choďte to rýchlo povedať učeníkom, znie príkaz Božieho posla. On ide pred vami, bežte tam, kam vám určil. Stretnete sa s ním. Bude s vami. Zvesť evanjelia znie veľmi jasne. Vstal z mŕtvych a je Víťaz, ide pred vami. Stretnete sa s ním a z toho budete žiť.

12.06.2003 | Čítanosť(10764)
Mt 28, 1-20


© 2003 - 2015 Miron Keruľ - Kmec
Stránka je umiestnená na WebGlobe.
webdizajn
Computer and internet Computer and internet