18.august 2018

     MENU

Úvod
YouTube
Kontakt


Vyhľadávanie v archíve: fulltextové vyhľadávanie (aj v tele textu)


Vyhľadávanie v Svätom Písme:
     FACEBOOK

     NA ZAMYSLENIE

    Nech nás nezaujme činnosť terajšieho života ani tak úzkostlivo, ani tak pyšne, aby sme neboli schopní celým srdcom sa pripodobňovať nášmu Vykupiteľovi a kráčať v jeho šľapajach. Veď všetko, čo urobil a vytrpel, bolo na našu spásu; aby sila, ktorá bola v hlave, bola aj v tele.

~sv. Lev Veľký~

25.10.2006 -
čítanosť863 reakcie0
(Share 186 0)


Téma: Mt 28, 1-7

Archív

      Dve ženy prichádzajú v piete k hrobu, ale to, čo uvidia, prekoná všetky ich predstavy. Zemetrasenie dokumentuje Boží čin. Ako sa pohli nebesia, keď prišiel Kristus, aby sa stal človekom, tak aj teraz sa deje čosi veľké medzi nebom a zemou. Boží posol zostupuje z neba a zvestuje úžasnú novinu. Pán tu nie je. Bol vzkriesený z mŕtvych. Premohol smrť. Vstal, tak ako povedal. Zvíťazil nad smrťou. Je skutočne Pán. To je vrcholná správa evanjelia. Tu bola dovŕšená záchrana, Golgota a vzkriesenie patria nerozlučne k sebe. Potupený, zmorený, na kríži zomierajúci Mesiáš a vzkriesený Pán - to je náš Spasiteľ. Potupa a poníženie sú cestou k sláve a víťazstvu.
      Choďte to rýchlo povedať učeníkom, znie príkaz Božieho posla. On ide pred vami, bežte tam, kam vám určil. Stretnete sa s ním. Bude s vami. Zvesť evanjelia znie veľmi jasne. Vstal z mŕtvych a je Víťaz, ide pred vami. Stretnete sa s ním a z toho budete žiť.

12.06.2003 | Čítanosť(10742)
Mt 28, 1-20


© 2003 - 2015 Miron Keruľ - Kmec
Stránka je umiestnená na WebGlobe.
webdizajn
Computer and internet Computer and internet