20.jún 2018

     MENU

Úvod
YouTube
Kontakt


Vyhľadávanie v archíve: fulltextové vyhľadávanie (aj v tele textu)


Vyhľadávanie v Svätom Písme:
     FACEBOOK

     NA ZAMYSLENIE

    Keď ľud vidí obraz Ukrižovaného, ktorý za neho zomrel, nemôže ostať bez pohnutia lásky, a slzy, ktoré roní pri pohľade na Ukrižovaného, vychádzajú zo srdca, raneného láskou k jeho umučeniu. A kto sa obráti láskou k ukrižovanému Spasiteľovi, takéto obrátenie bude silnejšie a trvanlivejšie. Čo neurobí láska, to strach neurobí. A keď niekto zahorí láskou k ukrižovanému Spasiteľovi, už sa nebojí.

~sv. Alfonz Liguori ~

25.10.2006 -
čítanosť837 reakcie0
(Share 175 0)


Téma: Mt 28, 1-7

Archív

      Dve ženy prichádzajú v piete k hrobu, ale to, čo uvidia, prekoná všetky ich predstavy. Zemetrasenie dokumentuje Boží čin. Ako sa pohli nebesia, keď prišiel Kristus, aby sa stal človekom, tak aj teraz sa deje čosi veľké medzi nebom a zemou. Boží posol zostupuje z neba a zvestuje úžasnú novinu. Pán tu nie je. Bol vzkriesený z mŕtvych. Premohol smrť. Vstal, tak ako povedal. Zvíťazil nad smrťou. Je skutočne Pán. To je vrcholná správa evanjelia. Tu bola dovŕšená záchrana, Golgota a vzkriesenie patria nerozlučne k sebe. Potupený, zmorený, na kríži zomierajúci Mesiáš a vzkriesený Pán - to je náš Spasiteľ. Potupa a poníženie sú cestou k sláve a víťazstvu.
      Choďte to rýchlo povedať učeníkom, znie príkaz Božieho posla. On ide pred vami, bežte tam, kam vám určil. Stretnete sa s ním. Bude s vami. Zvesť evanjelia znie veľmi jasne. Vstal z mŕtvych a je Víťaz, ide pred vami. Stretnete sa s ním a z toho budete žiť.

12.06.2003 | Čítanosť(10715)
Mt 28, 1-20


© 2003 - 2015 Miron Keruľ - Kmec
Stránka je umiestnená na WebGlobe.
webdizajn
Computer and internet Computer and internet