24.máj 2019

     MENU

Úvod
YouTube
Kontakt


Vyhľadávanie v archíve: fulltextové vyhľadávanie (aj v tele textu)


Vyhľadávanie v Svätom Písme:
     FACEBOOK

     NA ZAMYSLENIE

    „Gram dobrého príkladu váži viac než cent dobrých slov.”

~SV. FRANTIŠEK SALESKÝ ~

18.10.2006 - Miron
čítanosť555 reakcie0
(Share 196 0)


Téma: Štvrtok po 25. nedeli po ZSD / 1 Tim 3, 1-13

Myšlienky... 391/2006

      Svätý apoštol Pavol vymenováva kritéria, ktoré majú spĺňať tí, ktorí boli povolaní do kňazskej služby. Je zrejmé, že Božie požiadavky na tých, ktorých povoláva do pastierskej služby sú intenzívnejšie a vyššie. Formácia v kňazských seminároch vedie budúcich pastierov Božieho ľudu k úplnej oddanosti Pánovi a k túžbe po neustálom duchovnom raste. No samotné povolanie nedáva imunitu pred pokušením a rôznymi slabosťami. Duchovný zápas je preto intenzívnejší a namáhavejší.
      Je preto veľmi správne, keď sa v modlitbách pamätá na pastierov Božieho ľudu, pretože práve ich si Boží odporca berie na mušku ako prvých. Potrebujú modlitbovú podporu Božieho ľudu, aby obstáli v týchto útokoch.
      Ďalšou pomocou pre pastierov Cirkvi je prevzatie zodpovednosti za úlohy, ktoré nie sú náplňou ich poslania a zbytočne ich oberajú nielen o sily, ale aj o čas, ktorý by mohli venovať dušpastierskej práci. Jeden novokňaz po pár mesiacoch účinkovania vo farnosti vzdychal: „Takto som si to nepredstavoval. Zdá sa mi, že niekedy som donútený byť viac úradníkom, staviteľom a účtovníkom ako kňazom.“ Celkom určite však v jeho farnosti bolo dosť ľudí, ktorí by boli väčšími odborníkmi v spomínaných oblastiach.
      Pastier Božieho ľudu musí usilovať dôverný vzťah s Bohom a o neustály duchovný rast. Musí byť svetlom, ktoré ukáže cestu mnohým. Spolupracujme s ním nielen modlitbovou podporou, ale aj konkrétnou pomocou v oblastiach, ktoré priamo nesúvisia s dušpastierskou činnosťou.

      Týždeň po 25. nedeli po ZSD

16.06.2003 | Čítanosť(1732)
1 Tim 3, 1-16


© 2003 - 2015 Miron Keruľ - Kmec
Stránka je umiestnená na WebGlobe.
webdizajn
Computer and internet Computer and internet