25.máj 2019

     MENU

Úvod
YouTube
Kontakt


Vyhľadávanie v archíve: fulltextové vyhľadávanie (aj v tele textu)


Vyhľadávanie v Svätom Písme:
     FACEBOOK

     NA ZAMYSLENIE

    Boh sa môže objaviť v každom človeku.

~Novalis~

17.10.2006 - Miron
čítanosť577 reakcie0
(Share 202 0)


Téma: Štvrtok po 22. nedeli po ZSD / 1 Sol 2, 9-14a

Myšlienky... 388/2006

      V tridsiatich rokoch bola v Amerike veľká hospodárska kríza. Inflácia odoberala ľuďom všetku chuť do podnikania a získavania majetku. V mnohých krajinách zavládol hlad. Jedna stará pani – penzistka – v liste prosila svoju lepšie situovanú sestru o nejaký ten dolár, aby prežila. Od sestry dostala neobyčajnú odpoveď. Namiesto pomoci radila jej sestra, aby dala niečo zo svojej chudoby druhým, že jej to Boh stonásobne vráti. Keď stará pani dostala list, rozzúrila sa na svoju bigotnú sestru a na doslova chápané slová Evanjelia. Roztrhala list, upiekla posledný chlieb a rozhodla sa, že keď ho zje, zomrie. V tom počula, že niekto klope na dvere. Sused ju prišiel prosiť, aby mu dala kúsok chleba. Vrátil sa práve z cesty, hladný a premrznutý, a doma nemajú nič na jedenie. Nazlostená na sestru, chcela ho vyhodiť. No niečo sa v nej pohlo. Odišla od stola, vzala posledný kúsok chleba a dala ho susedovi. Potom si sadla a povedala: „Tak teraz umriem podľa sestrinho návodu.“
      Neprešla dlhá chvíľa a na dvere zaklopal druhý sused. V náručí niesol veľký chlieb. Povedal, že vie, ako dnes stoja všetci chudobní, a preto jej ako susede doniesol chlieb do daru. Žena sa potešila, poďakovala a so svetlom v srdci obdivovala nečakaný dar. Potom sa najedla a ľahla si spať.
      Na druhý deň jej poštár doniesol peniaze od firmy, dobre prosperujúcej, v ktorej bola žena predtým zamestnaná. Nechcela tomu veriť. Sadla si a začala od radosti plakať. Dala svoj posledný chlieb a teraz dostala toľko, že bude mať chleba po celý rok.
      Dôverovať Božiemu slovu sa oplatí. Preto počujeme svätého Pavla vzdávať vďaky Bohu za Solúnčanov, ktorí prijali posolstvo evanjelia nie ako ľudské slová, ale ako Božie. Práve preto v nich mohlo pôsobiť (porov. 1 Sol 2, 13).
      Nasledujme príklad veriacich zo Solúna v správnom prijímaní evanjelia, aby sme mohli rovnako vzdávať vďaky za pôsobenie Božieho slova v našich životoch.

      Týždeň po 22. nedeli po ZSD

20.06.2003 | Čítanosť(1775)
Téma: Kňaz / 1 Sol 2, 7-9.13
16.06.2003 | Čítanosť(1667)
1 Sol 2, 1-20


© 2003 - 2015 Miron Keruľ - Kmec
Stránka je umiestnená na WebGlobe.
webdizajn
Computer and internet Computer and internet