15.august 2018

     MENU

Úvod
YouTube
Kontakt


Vyhľadávanie v archíve: fulltextové vyhľadávanie (aj v tele textu)


Vyhľadávanie v Svätom Písme:
     FACEBOOK

     NA ZAMYSLENIE

    Pokušenia, ktoré diabol predložil nášmu Pánovi sú tiež pokušenia pre nás, jeho sluhov, hoci iným spôsobom. Diabol neponúkne mne ani vám všetky kráľovstvá sveta. Dobre pozná trh a ako dobrý predavač ponúka práve to, čo predpokladá, že si klient vezme. Pripúšťam, že si myslí, a dosť správne, že väčšinu z nás možno kúpiť za päťtisíc libier ročne a značnú časť za oveľa menej. Tiež nám nediktuje tak otvorene svoje podmienky, hoci jeho ponuky sú nám predkladané vo vábivých obaloch. Ale v každom vhodnom momente neotáľa ukázať nám, ako môžeme získať to, čo chceme: súhlasiac s nevernosťou nielen voči sebe samému, ale aj voči svojej viere.

~R. A. Knox ~

17.10.2006 - Miron
čítanosť626 reakcie0
(Share 178 0)


Téma: Štvrtok po 13. nedeli po ZSD / Mk 5, 1-20

Myšlienky... 378/2006

      Rozprávanie svätého Marka o uzdravení posadnutého v Geraze je plné dramatických momentov. Napriek tomu je pre mňa najpôsobivejšia prosba uzdraveného, aby sme ostať s Kristom (Mk 5, 18).
      Tento muž pochopil, že Kristova blízkosť mu dáva istotu pred zlými duchmi a preto túžil zotrvať v jeho blízkosti. Musel si toho veľa vytrpieť. Veď ho týral nie jeden zlý duch, ale celý pluk zlých duchov. Ak si predstavíme, že vtedy pluk predstavoval vojenskú jednotku s niekoľkými tisíckami vojakov, tak jeho utrpenie muselo byť nesmierne.
      Ježiš Kristus je Pánom nad démonmi. Keď vnímame je udalosti 20. storočia, kedy došlo toľkým hrozným zločinom voči ľudskosti, nie je ťažké si z toho vyvodiť pôsobenie mocných zlých duchov, ktorí používajú aj ľudí ako nástroje svojej zloby. Preto celkom prirodzene počítame s ich nepriateľskou aktivitou aj v súčasnosti.
      Napriek tomu nemáme dôvod k strachu pred zlými duchmi. Ak sa snažíme o zotrvávanie v Kristovej prítomnosti, sme na strane víťaza! Nemusíme sa báť!

      Týždeň po 13. nedeli po ZSD

12.06.2003 | Čítanosť(2907)
Mk 5, 1-20
12.06.2003 | Čítanosť(1947)
Mk 5, 21-43


© 2003 - 2015 Miron Keruľ - Kmec
Stránka je umiestnená na WebGlobe.
webdizajn
Computer and internet Computer and internet