23.máj 2019

     MENU

Úvod
YouTube
Kontakt


Vyhľadávanie v archíve: fulltextové vyhľadávanie (aj v tele textu)


Vyhľadávanie v Svätom Písme:
     FACEBOOK

     NA ZAMYSLENIE

    „Omša, ktorú slúžime naším životom, nesmie zostať pri obetovaní. Vyžaduje pozdvihovanie na kríž a prijímanie. Vo svätom prijímaní naša duša vskutku vstupuje do Boha a Boh do nás. A kde je Boh, tam panuje svätosť.”

~Chiara Lubichová~

09.10.2006 -
čítanosť848 reakcie0
(Share 196 0)


Téma: Obrátenie / Zjavenie / Mk 17, 9-13

Archív

      V každej dobe mali ľudia výhovorky pri požiadavke obrátenia. V Kristove dobe to bola výhovorka, že je potrebné čakať na vystúpenie veľkých svätcov (porov. Mk 17, 9-13) a na „veľké skutky“ Mesiáša. Potom vraj bude ľud i svet obnovený, potom až...
      Ján Krstiteľ i Spasiteľ však žiadali obrátenie ihneď, rovnako tak aj skutky dobrej vôle v plnení Božích požiadaviek.
      I dnes je okolo nás dosť ľudí, ktorí majú stále nejaké výhovorky na odklad obrátenia. Vnímame však aj iné nebezpečenstvo – priľnutie k „veľkým zjavenia“, kedy jednostranné zdôraznenie niektorých náboženských prvkov sa vydáva za záväznú životnú cestu pre všetkých ľudí. Toto však nie je v duchu biblického posolstva ani v zmysle náuky Pána.
      Nečakajme ani na veľké zázraky, ani na zjavenia, ani na Božie tresty pre bezbožných. Obráťme sa sami k Pánovi a konajme podľa svojich síl Božiu vôľu – a to je vlastne obsahom i všetkých cirkevne uznaných zjavení. (Podľa: J. Hrbata)

20.07.2003 | Čítanosť(2320)
Téma: Obrátenie / Zmena
08.02.2010 | Čítanosť(1486)
Obrátenie


© 2003 - 2015 Miron Keruľ - Kmec
Stránka je umiestnená na WebGlobe.
webdizajn
Computer and internet Computer and internet