22.jún 2018

     MENU

Úvod
YouTube
Kontakt


Vyhľadávanie v archíve: fulltextové vyhľadávanie (aj v tele textu)


Vyhľadávanie v Svätom Písme:
     FACEBOOK

     NA ZAMYSLENIE

    Túžime, aby náš život mal nejaký zmysel, ale vieme, že má len taký zmysel, aký sme mu sami dali... Ničím iným, iba láskou získava život zmysel. To prakticky znamená, že čím viac milujeme, tým zmysluplnejšie žijeme.

~Herman Hesse ~

09.10.2006 -
čítanosť708 reakcie0
(Share 155 0)


Téma: Obrátenie / Zjavenie / Mk 17, 9-13

Archív

      V každej dobe mali ľudia výhovorky pri požiadavke obrátenia. V Kristove dobe to bola výhovorka, že je potrebné čakať na vystúpenie veľkých svätcov (porov. Mk 17, 9-13) a na „veľké skutky“ Mesiáša. Potom vraj bude ľud i svet obnovený, potom až...
      Ján Krstiteľ i Spasiteľ však žiadali obrátenie ihneď, rovnako tak aj skutky dobrej vôle v plnení Božích požiadaviek.
      I dnes je okolo nás dosť ľudí, ktorí majú stále nejaké výhovorky na odklad obrátenia. Vnímame však aj iné nebezpečenstvo – priľnutie k „veľkým zjavenia“, kedy jednostranné zdôraznenie niektorých náboženských prvkov sa vydáva za záväznú životnú cestu pre všetkých ľudí. Toto však nie je v duchu biblického posolstva ani v zmysle náuky Pána.
      Nečakajme ani na veľké zázraky, ani na zjavenia, ani na Božie tresty pre bezbožných. Obráťme sa sami k Pánovi a konajme podľa svojich síl Božiu vôľu – a to je vlastne obsahom i všetkých cirkevne uznaných zjavení. (Podľa: J. Hrbata)

20.07.2003 | Čítanosť(2184)
Téma: Obrátenie / Zmena
08.02.2010 | Čítanosť(1332)
Obrátenie


© 2003 - 2015 Miron Keruľ - Kmec
Stránka je umiestnená na WebGlobe.
webdizajn
Computer and internet Computer and internet