15.február 2019

     MENU

Úvod
YouTube
Kontakt


Vyhľadávanie v archíve: fulltextové vyhľadávanie (aj v tele textu)


Vyhľadávanie v Svätom Písme:
     FACEBOOK

     NA ZAMYSLENIE

    „Na to, aby sme milovali svojich blížnych, je potrebné len sa tomu poddať: stačí iba pohliadnuť na to množstvo biedy. Aby sme nemilovali svojho blížneho, museli by sme si robiť násilie... konať proti sebe samým. Pôsobiť si bolesť. Meniť svoju prirodzenosť, plávať proti prúdu. Láska je úplne prirodzená, pôvodná, celkom jednoduchá, rýchlo sa ponáhľa vlastnou cestou. Je prvým hnutím srdca. Prvé hnutie býva vždy správne. Aby sme nemilovali blížnych, museli by sme zavrieť oči i uši pred mnohorakým volaním núdze.”

~CHARLES PÉGUY~

05.10.2006 - Miron
čítanosť560 reakcie0
(Share 215 0)


Téma: Štvrtok po 24. nedeli po ZSD / 2 Sol 2,13 – 3,5

Myšlienky... 354/2006

      Všimli ste si niekedy ako často svätý Pavol vo svojich listoch povzbudzuje veriacich? Ak si ich prečítame z tohto pohľadu, budeme veľmi prekvapení. Každopádne si uvedomíme, že povzbudenie je veľmi dôležité.
      Prečo? Azda nám to najlepšie priblíži nasledujúce rozprávanie.
      Jedného dňa diabol rozjímal, že nemá robotu, a preto sa rozhodol všetky nástroje predať tomu, kto bude ochotný za ne dobre zaplatiť. Tú noc, keď sa rozhodol, že pôjde predávať, lákavo vystavil všetky svoje obľúbené nástroje. Bola tam Zloba, Nenávisť, Žiarlivosť, Nenásytnosť, Zmyselnosť a Klamstvo. Na kraji bol položený neškodný klinovitý nástroj a zdalo sa, že bol ošúchanejší ako ostatné.
      Ktosi sa diabla spýtal: „Čo to je?“ (ukazujúc na klinovitý nástroj). „Cena je veľmi vysoká.“ Diabol odpovedal: „Je to Znechutenie.“ „Ale preto má o toľko vyššiu cenu ako všetko ostatné?“ opýtal sa záujemca.
      „Lebo,“ odpovedal diabol, „týmto nástrojom otvoríte svedomie človeka a vojdete dnu, keď sa k nemu nemôžete dostať pomocou iných nástrojov. Keď človeka ovládne znechutenie, nastúpia do práce všetky ostatné nástroje.“
      Zapamätajme si, že sme denne vystavení nejakému znechuteniu. Spôsob, ako sa s týmto pocitom vysporiadame, je určujúci, či dosiahneme vytýčený cieľ, alebo sa nám to nepodarí. Znechutenie je len pekelná priepasť, ale pokiaľ mu nepodľahnete, rozhodne nás neohrozí.

      Týždeň po 24. nedeli po ZSD

16.06.2003 | Čítanosť(1602)
2 Sol 2, 1-17


© 2003 - 2015 Miron Keruľ - Kmec
Stránka je umiestnená na WebGlobe.
webdizajn
Computer and internet Computer and internet