18.január 2018

     MENU

Úvod
YouTube
Kontakt


Vyhľadávanie v archíve: fulltextové vyhľadávanie (aj v tele textu)


Vyhľadávanie v Svätom Písme:
     FACEBOOK

     NA ZAMYSLENIE

    „Boh vedie človeka jeho vlastnou cestou. Jeden príde ľahšie a skôr k cieľu ako druhý. To, čo my môžeme urobiť, je naozaj málo oproti tomu, čo sa uskutočňuje na nás. Ale to málo musíme urobiť. Musíme sa predovšetkým vytrvalo modliť za správnu cestu a bez odporu nasledovať vanutie milosti, ktoré sa stáva zrejmým.”

~SV. EDITA STEINOVÁ~

05.10.2006 -
čítanosť818 reakcie0
(Share 206 0)


Téma: Mt 6, 7-8

Archív

      Niektoré modlitby nám pripadajú ako veľké interpretačné umenie, veľký osobný výkon, iné poznáme naspamäť a snáď by sme ich už tiež vedeli citovať, no sú aj také, ktoré by zniesli označenie nekonečné...
      Pána Boha ani neuhovoríme ako nejakého úradníka, keď ho budeme dostatočne dlho „presviedčať", ani naňho nezapôsobíme svojimi výkonmi alebo formálne dokonale vybrúseným štýlom. To všetko sú len pohanské metódy. Veď Pán Boh vidí do nášho srdca, dobre nás pozná a vie, čo potrebujeme.
      Keď sa jedného mnícha spýtali, ako má vyzerať správna modlitba, rozprestrel ruky a povedal: Pane, ty vieš všetko. Zrejme to bolo slov až dosť, lebo v následnom hlbokom mlčaní prežíval ozajstné spoločenstvo s Bohom. Pretože sme každý iný, sú aj naše modlitby rôzne, neexistujú šablóny ani predpisy. Sme jedineční, a preto je taký i náš vzťah k Bohu. A predsa má mať každá modlitba svoj poriadok, preto Pán učil svojich učeníkov modliť sa. V modlitbe Pána máme vyjadrené najdôležitejšie potreby a priania kresťana, je to modlitba vzorová v mnohých ohľadoch. Je v nej vyjadrené, o čo v modlitbe ide, čo je v živote najdôležitejšie, na čo nemáme nikdy zabudnúť a aký má byť poriadok našich modlitieb. Pán nám pripomína, že Otec dobre vie, čo potrebujeme, nejde teda predovšetkým o vypočítavame našich potrieb, ale o odovzdanie sa do Božej vôle.

12.06.2003 | Čítanosť(5511)
Mt 6, 25-34
12.06.2003 | Čítanosť(3489)
Mt 6, 16-24
12.06.2003 | Čítanosť(3461)
Mt 6, 9-15


© 2003 - 2015 Miron Keruľ - Kmec
Stránka je umiestnená na WebGlobe.
webdizajn
Computer and internet Computer and internet