22.máj 2019

     MENU

Úvod
YouTube
Kontakt


Vyhľadávanie v archíve: fulltextové vyhľadávanie (aj v tele textu)


Vyhľadávanie v Svätom Písme:
     FACEBOOK

     NA ZAMYSLENIE

    „Usilujme sa o takú slobodu ducha, že keď nás niekto vyruší v pobožnosti, vieme ju prerušiť s vyrovnanou tvárou. Kto takúto slobodu nemá, ukazuje, že ho to vyrušenie mrzí, a ponosuje sa.”


~SV. FRANTIŠEK SALESKÝ~

05.10.2006 -
čítanosť1022 reakcie0
(Share 245 0)


Téma: Mt 6, 6

Archív

      Modlitba je audiencia u Najvyššieho. A pretože ide o rýdzo osobné prijatie, pri ktorom sa hovoria tie najdôvernejšie informácie, priania a túžby, Pán radí: vojdi do izbietky. Nájdi si svoje miesto (a tiež čas), zavri sa, teda nedaj sa vyrušovať, maj dosť času na najdôležitejší rozhovor dňa a venuj sa len tejto činnosti, celkom sa na ňu sústreď .
      Sú chvíle, keď chápeme, že Boh naše modlitby nepotrebuje, ale ide o nás, pretože my potrebujeme Boha, jeho milosť, jeho uistenie i jeho moc. Niekedy však zabúdame na pravý význam modlitby a sme vynikajúcimi kolegami novozákonných farizejov, ktorí boli skvelí detailisti, výborne dodržovali, čo sa malo - teda predovšetkým náboženské povinnosti aj s modlitbami. Formálne bolo všetko v poriadku, ale naozajstný vzťah chýbal. Modlitba je prejavom potreby, vzťahu, lásky, radosti i nádeje. Možno teda povedať, že modlitba je doping - najvyššími povolenými prostriedkami.
      Pán vidí v skrytosti, ale odplatí zreteľne. Presným opakom boli verejné modlitby (vhodne načasované na správne miesto), v ktorých však často nešlo o nič iné, než o vlastnú exhibíciu, a tá - ako hovorí Pán v predchádzajúcich veršoch - má svoju odplatu. Modlitba je nielen dôverná, ale predovšetkým citlivá a chúlostivá osobná záležitosť. Sem nepatrí ani predvádzanie sa, ani hanblivosť. Pán všetko vie a pozná. Ide o to - otvoriť sa Bohu, byť s Bohom a čakať na jeho odpoveď. A on odpoveď naozaj dá.

12.06.2003 | Čítanosť(6003)
Mt 6, 25-34
12.06.2003 | Čítanosť(3883)
Mt 6, 16-24
12.06.2003 | Čítanosť(3840)
Mt 6, 9-15


© 2003 - 2015 Miron Keruľ - Kmec
Stránka je umiestnená na WebGlobe.
webdizajn
Computer and internet Computer and internet