25.august 2019

     MENU

Úvod
YouTube
Kontakt


Vyhľadávanie v archíve: fulltextové vyhľadávanie (aj v tele textu)


Vyhľadávanie v Svätom Písme:
     FACEBOOK

     NA ZAMYSLENIE

    Rozviazaná sila atómu zmenila všetko, len spôsob zmýšľania človeka sa nezmenil. Človek sa ženie za pohodlím, mocou, o dobro sa nestará, a tak ide do katastrofy. Najväčšia choroba človeka a ľudstva je, že sa o dobro nestará, že dobro mu je ľahostajné, že nevie pre dobro prinášať obety. Spoločnosť často prenasleduje spravodlivých, ba ich aj zabíja, hoci počestnosť a spravodlivosť je aj základ krásnej spoločnosti na svete.

~A. Einstein~

04.10.2006 - Miron
čítanosť749 reakcie0
(Share 231 0)


Téma: Utorok po 20. nedeli po ZSD / Lk 8, 1-3

Myšlienky... 343/2006

      Myslím si, že svätý evanjelista Lukáš si zaslúži pochvalu za spomienku na ženy, ktoré sprevádzali Ježiša a apoštolov. V dobe napísania evanjelia táto správa musela pôsobiť priam revolučne, pretože zdôrazňuje rovnocennosť žien s mužmi v Božích očiach. No predovšetkým je ocenením námahy všetkých žien, ktoré nenápadne, ale účinne sa podieľajú na ohlasovaní evanjelia. Zaiste každý bude súhlasiť s tvrdením, že dobré kresťanské matky sú prvotriedne evanjelizátorky.
      Margaret Magner Hahnová učila svojich 6 detí modliť sa hneď, ako sa naučili rozprávať. Keďže nebola ani trochu plachá, aby to ukázala navonok, ani jedno z detí nikdy nezapochybovalo, že pre Margaret Hahnovú jej blízky vzťah k Bohu je veľmi dôležitá vec.
      Keď zomrel manžel, začala pracovať a v tom istom čase začala študovať na vysokej škole. Vedela, že ak chce svojim deťom zabezpečiť dobré katolícke vzdelanie, bude to stať plat, ktorý zaručí len vysokoškolské vzdelanie. Keď všetky deti získali vzdelanie, odišla do dôchodku a čas trávila, prácou v Légií Márie. Margaret zomrela náhle v roku 1989 po operácii srdca, ktorá sa však spočiatku javila ako úspešná.
      Jeden z jej synov začal v mladšom veku študovať divadlo a umenie. Myslel si, že jeho budúca cesta povedie týmto smerom. Ale inšpirácia matky a jej život viery ho priviedli k tomu, aby sa zamýšľal nad tým, čo má v živote najväčší význam a všetky jeho myšlienky sa zamerali na Eucharistiu. Dnes Jerry Hahn slúži ako duchovný otec Eucharistickej komunite Ascensionskej fary v New Milforde, v New Jearsey.
      Margaret si nikdy o sebe nemyslela, že by bola evanjelizátorkou, ale otec Jerry o tom vôbec nepochybuje.
      Uvedomme si a buďme vďační za všetky duchovné dobrá, ktoré sa nám dostali skrze prvých evanjelizátorov nášho života – našich matiek.

      Týždeň po 20. nedeli po ZSD

12.06.2003 | Čítanosť(3412)
Lk 8, 26-39
12.06.2003 | Čítanosť(3380)
Lk 8, 16-21
12.06.2003 | Čítanosť(2794)
Lk 8, 40-56


© 2003 - 2015 Miron Keruľ - Kmec
Stránka je umiestnená na WebGlobe.
webdizajn
Computer and internet Computer and internet