22.február 2019

     MENU

Úvod
YouTube
Kontakt


Vyhľadávanie v archíve: fulltextové vyhľadávanie (aj v tele textu)


Vyhľadávanie v Svätom Písme:
     FACEBOOK

     NA ZAMYSLENIE

    Duch nábožnosti formuje v nás synovské srdce schopné čoraz väčšmi vnímať, že Boh ho miluje nežnou láskou. Utužuje naše puto s Pánom a zanecháva všetko zištné uvažovanie.

~PHILIPPE MADRE~

04.10.2006 - Miron
čítanosť664 reakcie0
(Share 235 0)


Téma: Streda po 21. nedeli po ZSD / Lk 9, 44-50

Myšlienky... 340/2006

      Známy a obľúbený dánsky kazateľ v Rezne Micheal Grünwald rozpráva, že poznal veľmi šťastnú rodinu, ktorá mala milú dcérku Evu. Jej tvár priam žiarila pôvabom a šťastím. Rodičia žili šťastní z jej krásy a miloty. Už päťročná bola taká bystrá a zrelá, že bola prijatá spolu s väčšími deťmi na prvé sväté prijímanie. Lenže keď mala sedem rokov, ochorela. Bledla, chudla a jej krása navidomoči upadala. Zistilo sa, že ide o zhubnú chorobu: leukémiu. Eva dlho a bolestne umierala. Rodičia sa úpenlivo modlili za jej uzdravenie. Ale Ježiš mlčal k ich modlitbám. Zdalo sa im, že pohŕda ich modlitbou. A zatiaľ to bola tvrdá skúška viery. Napokon Eva zavrela svoje krásne oči navždy, zomrela. Po pohrebe sa matka vyslovila takto: „Odvtedy už nechodíme do kostola a vnútri v nás je všetko mŕtve.“
      Neobstáli v tej skúške. Odpadli od Ježiša. Nedokázali porozumieť tomuto utrpeniu.
      V podobnej situácií boli aj učeníci, keď im Ježiš predpovedá svoje utrpenie. Nechápu to a boja sa spýtať.
      Do podobných situácií sa neraz dostávame aj my. Nechápeme utrpenie, ktoré na nás doľahlo. Je ľahké postaviť sa v takej situácii proti Bohu, nariekať a reptať... Prinesie nám to však úľavu? Vyrieši to azda náš problém?
      V Ježišovi máme nádherný príklad postoja k utrpeniu. Celý jeho život je v „tieni kríža“. Vie, že každým dňom sa približuje jeho utrpenie a smrť. Neodmieta utrpenie, ale poslušne ho prijíma ako súčasť naplnenia Otcovho diela spásy.
      Často nechápeme zmysel utrpenia. Ak ho však prijmeme – podľa príkladu nášho Spasiteľa – ako súčasť naplnenia plánu spásy nebeského Otca, tak potom určite bude mať zmysel, ktorý skôr či neskôr sa vynorí pred zrakom našej duše.

      Týždeň po 21. nedeli po ZSD

12.06.2003 | Čítanosť(2942)
Lk 9, 37-50
12.06.2003 | Čítanosť(2730)
Lk 9, 1-9
12.06.2003 | Čítanosť(2671)
Lk 9, 18-27


© 2003 - 2015 Miron Keruľ - Kmec
Stránka je umiestnená na WebGlobe.
webdizajn
Computer and internet Computer and internet