14.december 2018

     MENU

Úvod
YouTube
Kontakt


Vyhľadávanie v archíve: fulltextové vyhľadávanie (aj v tele textu)


Vyhľadávanie v Svätom Písme:
     FACEBOOK

     NA ZAMYSLENIE

    „Bázeň si nezamieňajme so strachom, skôr je jeho protikladom. Darom bázne nás Duch Svätý priťahuje k Bohu, keď v nás vzbudzuje lásku a úctu, ktorú každá duša prežíva svojským spôsobom. Bázeň sa nikdy nepodobá obave z trestajúceho Boha, ktorá nás zväzuje a uzatvára do seba.”

~PHILIPPE MADRE~

04.10.2006 - Miron
čítanosť450 reakcie0
(Share 159 0)


Téma: Utorok po 1. nedeli po ZSD / Rim 4, 4-12

Myšlienky... 337/2006

      Muž v strednom veku spáchal samovraždu. Správa o jeho počine rozrušila celé okolie a každý mal jednu jedinú otázku: „Prečo?!“
      Samozrejme, že sa rýchlo rozšíril aj dôvod, ktorý ho priviedol k tomuto nepochopiteľnému skutku. Tento muž sa dal na podnikanie. Získal totiž prísľub veľmi dobrej zákazky pre zahraničnú firmu. No potreboval vysoký vstupný kapitál. Vzal si z banky úver a ručil zaň všetkým, čo mal – dom, auto, záhrada... Žil však v presvedčení, že dlh rýchlo splatí. No nepočítal so sériou nešťastných okolností. Najprv skrachovala zahraničná firma, ktorá mala od neho odoberať tovar. Keď sa usiloval zachrániť situáciu, podarilo sa mu tento ladom ležiaci tovar odpredať na Ukrajine. No ani tento obchod nevyšiel. Oznámili mu, že kamión aj z celým nákladom bol na ukrajinskom území ukradnutý. Neostalo mu nič. Iba veľké dlhy, ktoré ho mali za krátku dobu pripraviť o strechu nad hlavou. A on túto situáciu psychicky nezvládol...
      Keď som o tom počul, uvažoval som, že by k tomu vôbec nemuselo dôjsť, keby sa našiel niekto, kto by vzal zodpovednosť za jeho dlh. No pri tak veľkých sumách to asi nie je dosť realistická predstava.
      V duchovnej rovine je to však inak. Všetci sme veľkými dlžníkmi pred Bohom pre svoje neprávosti. Nemali by sme žiadnu šancu, ak by tento dlh za nás nesplatil náš Spasiteľ na kríži. Môžeme teda roztrhať svoje dlžobné úpisy – nie pre naše skutky, nie pre naše zásluhy, ale pre vieru v Božieho Syna Ježiša Krista.

      Týždeň po 1. nedeli po ZSD

20.06.2003 | Čítanosť(458)
Rim 4, 13-25
20.06.2003 | Čítanosť(435)
Rim 4, 4 -12
12.06.2003 | Čítanosť(1708)
Rim 4, 1-25


© 2003 - 2015 Miron Keruľ - Kmec
Stránka je umiestnená na WebGlobe.
webdizajn
Computer and internet Computer and internet