18.jún 2018

     MENU

Úvod
YouTube
Kontakt


Vyhľadávanie v archíve: fulltextové vyhľadávanie (aj v tele textu)


Vyhľadávanie v Svätom Písme:
     FACEBOOK

     NA ZAMYSLENIE

    Teraz chápem, že pravá dobročinná láska spočíva v znášaní všetkých chýb našich blížnych, v tom, že sa nečudujeme ich slabostiam a že sa poučíme aj z ich najmenších čností. Ale spoznala som zvlášť to, že dobročinná láska by nemala zostať uzavretá vo vnútri našich sŕdc, lebo nik nezažne lampu a nepostaví ju do kúta ani pod mericu, ale postaví ju na svietnik, aby tí, čo vchádzajú, videli svetlo. Zdá sa mi, že toto svetlo znamená dobročinnú lásku, ktorá má osvecovať a potešovať nielen tých, ktorých najviac milujem, ale aj všetkých tých, ktorí sú náhodou v dome.

~sv. Terézia z Lisieux~

04.10.2006 -
čítanosť739 reakcie0
(Share 181 0)


Téma: Mt 5, 14-16

Archív

      V biblickom pohľade patrí svetlo na Božiu stranu, kým tma na stranu toho zlého. Svetlo je obrazom pravdy, tma neprávosti a lži. Z praktického života má každý z nás skúsenosti so svetlom, a preto vieme, že je nenahraditeľné. Nedá sa bez neho žiť.
      Kristus hovorí: „Vy ste svetlo sveta"! Kristov učeník nemôže nebyť svetlom. Je ho vidieť, či chce alebo nie.
      Svetlo sa nedá nadlho skryť. Tak ako mesto ležiace na vrchu (zrejme narážka na Jeruzalem). Veď aj keď sa rozsvieti lampa, nikto ju nestrčí pod vedierko - nebola by predsa na nič... Svetlo musí byť vidieť. Niekedy to naše svetlo svieti blikotavo, niekedy priam sliepňa, inokedy svieti jasným plameňom a je ho vidieť z veľkej vzdialenosti. Ani netušíme, že v úplnej tme je svetlo viditeľné z niekoľkých kilometrov...
      Ja som svetlo sveta, povedal Ježiš, a preto môže platiť: vy ste svetlo sveta. My sme svetlo sveta, ak je naším svetlom Pán Ježiš Kristus. A ak je skutočne naše svetlo svetlom Ježiša Krista, potom konáme ako on, a teda robíme skutky, ktoré nám on pripravil. Nemôže nasledovať nič iné, než to, že ľudia, keď to vidia, chvália - nie však nás, ale Otca, ktorý je v nebesiach.

12.06.2003 | Čítanosť(3651)
Mt 5, 43-48
12.06.2003 | Čítanosť(3486)
Mt 5, 33-42
12.06.2003 | Čítanosť(3372)
Mt 5, 13-20


© 2003 - 2015 Miron Keruľ - Kmec
Stránka je umiestnená na WebGlobe.
webdizajn
Computer and internet Computer and internet