25.máj 2019

     MENU

Úvod
YouTube
Kontakt


Vyhľadávanie v archíve: fulltextové vyhľadávanie (aj v tele textu)


Vyhľadávanie v Svätom Písme:
     FACEBOOK

     NA ZAMYSLENIE

    „Priateľ môj — nešťastie je nákazlivá choroba. Nešťastní a biedni ľudia by sa mali jeden druhému vyhýbať, aby sa ešte viac nenakazili.”

~FIODOR M. DOSTOJEVSKIJ ~

29.09.2006 - Miron
čítanosť553 reakcie0
(Share 278 0)


Téma: Pondelok po 20. nedeli po ZSD / Flp 4, 10-23

Myšlienky... 333/2006

      Mnoho ľudí využíva diár. Zapisujú si do neho dôležité termíny a úlohy, aby na nič nezabudli. Čítal som inšpirujúci príbeh o kresťanovi, ktorý takýto diár využíval úplne inak. Nezapisoval si doň to, čo sa ešte má uskutočniť, ale to, čo sa už stalo.
      Každé ráno sa modlil: „Pane, ponúkam ti svoj deň. Použi ma na naplnenie tvojej vôle.“ Keď sa deň končil, sadol si k svojmu diáru a zapísal si, čo mu uplynulý deň priniesol. Mohli by tam čítať napríklad takéto záznamy: „Dnes mi Boh dal silu, aby som vierou premohol svoj strach.“ „Neprijal som Božiu pomoc na povzbudenie utrápeného priateľa.“ „Dnes ma Boh uschopnil vydať svedectvo môjmu priateľovi.“
      Zaujímavé je, že tento kresťan počítal pri každom počínaní s Božou pomocou. Dokonca aj v situáciách, ktoré nezvládol, vníma Božiu pomoc a priznáva svoju neochotu. V tomto jeho zaiste pre rozvoj kresťanského života užitočného konania môžeme počuť ozvenu slov svätého Pavla: „Všetko môžem v tom, ktorý ma posilňuje“ (Flp 4, 13).
      Boh nám dáva dostatok sily pre každý ďalší krok. Otázkou však je, či prijímame, resp. či počítame s jeho pomocou.
      Možno, že osvojenie si duchovného cvičenia spomínaného kresťana, nám pomôže spoznávať Božie pôsobenie v našom života. Potom na sklonku dňa budeme mať veľa dôvodov na to, aby sme velebili Boha za jeho pomoc v rozmanitých okolnostiach uplynulého dňa.

      Týždeň po 20. nedeli po ZSD

13.01.2007 | Čítanosť(814)
Téma: Flp 4,4.5 / Sof 3,17
16.06.2003 | Čítanosť(1658)
Flp 4, 1-23


© 2003 - 2015 Miron Keruľ - Kmec
Stránka je umiestnená na WebGlobe.
webdizajn
Computer and internet Computer and internet